Hlavní obsah

Čtěte, nabádají fotbalisté děti a fanoušky

Anglie je zemí, kde se fotbalisté těší nebývalé popularitě. A ta se dá využít pro dobrou věc. Hráči slavné soutěže Premier League se stali tvářemi kampaně, která má děti a fotbalové fanoušky motivovat k četbě knih. Každý z dvaceti týmů soutěže vybral svého zástupce, který čtenářům v rámci kampaně doporučil své oblíbené knižní tituly.

Čtěte, nabádají fotbalisté děti a fanoušky

Asi nejvýraznější postavou každoroční kampaně s názvem Premier League Reading Stars je kanonýr anglické reprezentace a Manchesteru United Wayne Rooney. Třiadvacetiletá fotbalová hvězda doporučila dětem četbu bestselleru Harry Potter a kámen mudrců od J. K. Rowlingové. Do kampaně, jejímž cílem je povzbudit zájem o čtení a knihy se zapojil také například další anglický reprezentant Jamie Carragher z Liverpoolu nebo David James z Portsmouthu, který v národním týmu stráží tyče.

Svého zástupce, který dostal za úkol doporučit fanouškům svoji oblíbenou knihu, vybralo všech dvacet klubů nejvyšší anglické fotbalové soutěže. Hned několik hráčů například zvolilo za svůj oblíbený knižní titul autobiografii slavného sportovce.

Český brankář doporučil fanouškům ve Skotsku Karla Čapka

I přes početné zastoupení českých fotbalistů v Premier League se v kampani neobjevil žádný Čech. Stejná kampaň však proběhla i ve Skotsku, kde mužstvo Hamilton reprezentoval český brankář Tomáš Černý. Ten doporučil fanouškům Devatero pohádek od Karla Čapka a komiksovou knihu Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami od Arta Spiegelmana. Autor zde na základě vzpomínek svého otce vypráví, co jeho rodiče prožili v Polsku za války.

Fotbalisté byli jako tváře kampaně na podporu čtení vybráni záměrně. Z průzkumů totiž vyplývá, že doporučení od oblíbených sportovců má pro děti hned druhou největší váhu. Více dětí si nechá poradit jen od vlastních rodičů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků