Hlavní obsah

Anglie modernizuje učebny. Letos otevře rekordní počet nových škol

Anglie otevírá v novém školním roce rekordní počet nových či obnovených škol. Oproti loňsku se zvýší počet škol o 180, což je nejvyšší číslo za posledních třicet let. Britská vláda se snaží modernizovat anglické školy, aby vyhovovaly nárokům a požadavkům 21. století.

Anglie modernizuje učebny. Letos otevře rekordní počet nových škol

Některé ze škol budou otevřeny již v průběhu září, část přivítá žáky do svých lavic v lednu. Podle ministra školství Eda Ballse jsou nové třídy jako šité na míru budoucnosti.

Renovace a modernizace čeká všechny školy v zemi. Vládnoucí labouristé tvrdí, že jsou na dobré cestě, aby již brzy dostala každá anglická školní budova nový kabát.

Modernizace se protahuje

Opozice má však jiný názor. Nadšení labouristů nesdílejí především konzervativci. Podle nich se naplňování cílů projektu Školní budovy pro budoucnost, vyhlášeného v roce 2004, protahuje. Původně se počítalo s tím, že každá škola bude zmodernizována do roku 2015.

Při současném tempu se však může stát, že původní slib bude splněn až o jedenáct let později. Ministerští úředníci počítají s naplněním ambic v roce 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků