Hlavní obsah
Ministr školství Robert Plaga (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Termíny maturit a přijímaček na SŠ se zatím nemění

Termíny maturit a přijímacích zkoušek na střední školy zatím platí, čtvrteční vyhlášení nouzového stavu na nich nic nezměnilo. O případné změně chce resort školství v čele s ministrem Robertem Plagou (ANO) rozhodnout až podle toho, jak situaci za dva týdny vyhodnotí ministerstvo zdravotnictví.

Ministr školství Robert Plaga (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Termíny maturit a přijímaček na SŠ se zatím nemění

Školy jsou kvůli mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví od středy zavřené. Bezpečnostní rada státu o tom rozhodla v reakci na šíření koronaviru ve světě. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) řekl, že jeho úřad bude toto opatření vyhodnocovat dle vývoje situace.

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula ve středu 11. března uvedl, že předpokládá, že uzavření škol potrvá minimálně měsíc. Vláda ve čtvrtek rozhodla o vyhlášení nouzového stavu na 30 dní.

Podle mluvčí ministerstva školství Anety Lednové vyhlášení nouzového stavu neovlivňuje vydané mimořádné opatření, které se podle ní může jakkoli změnit. „Stále platí, že víc budeme vědět za 14 dnů, až situaci vyhodnotí ministerstvo zdravotnictví,” uvedla.

Maturity mají začít 8. dubna slohem z češtiny

Státní maturity by měly začít slohem z češtiny 8. dubna, další části státní maturity mají pokračovat 30. dubna a 4. až 6. května.

Jednotné přijímací zkoušky na čtyřleté obory se mají konat 14. a 15. dubna a na víceletá gymnázia 16. a 17. dubna.

K maturitám se podle statistik jejich organizátora Cermatu přihlásilo 79 972 středoškoláků, k přijímacím zkouškám na maturitní obory 94 956 dětí. Z nich se 70 028 hlásí na čtyřleté obory, tedy z devátých tříd základních škol. Na osmiletá gymnázia je zájemců 19 353 a na šestiletá 5575.

Může se hodit:
Termíny jarních prázdnin v roce 2020 ve všech regionech ČR: Jarní prázdniny 2020
Šest prodloužených víkendů: Jak vychází svátky v roce 2020
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků