Hlavní obsah

Studenti a učitelé budou na Globe Games zkoumat přírodní podmínky Svitavska

Přes 300 studentů a učitelů z celé republiky se sjede ve dnech 6. – 9. května ve Svitavách na akci Globe Games, setkání škol zapojených v programu Globe. Studenti celý rok zkoumají přírodu v okolí své školy a používají k tomu zajímavé výzkumné postupy. Jen když pochopí a prozkoumají přírodní zákonitosti, mohou přírodní prostředí také chránit.

Studenti a učitelé budou na Globe Games zkoumat přírodní podmínky Svitavska

Mottem letošních Globe Games jsou objevy a to, že poznávání přírody přináší nové a pozoruhodné poznatky i v dnešní době.

Při zítřejším zahájení akce budou studenti stát před mapou se spoustou bílých míst, která postupně prozkoumají a zaplní. „Hlavní objevitelská činnost vypukne v pátek při terénní hře, při které prozkoumají přírodní podmínky v okolí rybníka Rosnička“, sděluje koordinátorka programu Dana Votápková.

Sobota začne studentskou konferencí, kde žáci odprezentují svoji celoroční práci. A v sobotu odpoledne začne festival Globe ve Svitavském parku. Festival slibuje spoustu zábavy pro účastníky Globe Games i pro veřejnost. Studenti na něm atraktivně představí návštěvníkům své výzkumy a měření a zájemci si budou moci aktivity vyzkoušet, vše doplní kulturní program a outdoorové aktivity.

Globe je mezinárodní ekologický program, jehož koordinátorem pro Českou republiku je Sdružení Tereza. V programu studenti zkoumají životní prostředí ve svém okolí – pozorují vývoj počasí, zkoumají druhy lesních porostů, půdní vlastnosti či kvalitu vody v tocích. V současnosti pracuje v programu 3 500 studentů ze 127 českých škol.

Program Globe slaví letos 15 let existence v České republice. Hned v roce 1995 vstoupilo do programu prvních 25 škol a osm z nich pracuje v programu stále.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků