Hlavní obsah
Nejen tito žáci šesté třídy dostávali dnes vysvědčení. Foto: Milan Malíček, Právo

Školáci dnes dostali pololetní vysvědčení, v pátek mají volno

Školáci dnes dostávali pololetní vysvědčení, v pátek mají volno. Od pondělí pak dětem z některých částí republiky začínají týdenní jarní prázdniny. Pololetní vysvědčení je důležité zejména pro deváťáky, spolu s vysvědčením z osmé třídy jej totiž předkládají při přijímacím řízení na střední školy.

Nejen tito žáci šesté třídy dostávali dnes vysvědčení. Foto: Milan Malíček, Právo
Školáci dnes dostali pololetní vysvědčení, v pátek mají volno

Naproti tomu prvňáčci najdou na svém prvním vysvědčení většinou jen jednu velkou jedničku. Na nadcházející tři dny připravily zoologické zahrady nebo muzea programy pro rodiny s dětmi. V těchto dnech také kvůli obavám z vysvědčení narůstá počet volání na Linku bezpečí. Děti se prý ani tak netrápí kvůli známkám, spíš se bojí reakce rodičů.

"Nevyhrožujte jim a nestrašte je následky kvůli vysvědčení, i když není podle vašich představ," radí proto vedoucí Linky bezpečí Hana Petráková. Rodiče by se prý měli zajímat o výsledky svého potomka po celý rok, a pokud má se školou problémy, pomáhat mu průběžně. [celá zpráva]

Tři volné dny může dětem zpříjemnit třeba akce Ledová Praha. V pátek a o víkendu se mohou školáci zdarma nebo s velkou slevou podívat například do Národního muzea, na Pražský hrad, vystoupat na pražské věže nebo se projet na bobové dráze na Proseku. Akci pořádá Pionýr, je určena také dětem z dětských domovů a mimopražským. Pro ty bude za výhodnou cenu zajištěno v hlavním městě i ubytování. Volný vstup nabízejí také některé zoologické zahrady, děti se však napřed musejí prokázat vysvědčením s dobrými známkami.

Žákyně šesté třídy ze základní školy Mikulandská v Praze 1 dostává vysvědčení z rukou Karla Schwarzenberga.

Foto: Milan Malíček, Právo

Pokud budou chtít školáci vyrazit do přírody, čekají je nejvyšší teploty kolem minus tří stupňů Celsia a sněžení. Díky tomu by si mohly sněhových radovánek užívat i ty děti, které nebudou trávit volné dny na horách.

Na prodloužený víkend pak dětem ze Zlínska, Hradce Králové, Nového Jičína, Teplic, Mělníka, Prahy-východ, Prahy-západ a Plzně navazuje ještě týden jarních prázdnin. Celý cyklus jarních prázdnin končí 14. března.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků