Hlavní obsah
3D model miminka před narozením. Foto: Krajská zdravotní , Právo

Rodinná porodnice nabízí i 3D model plodu

Velký zájem budoucích rodičů vyvolala děčínská nemocnice patřící pod Krajskou zdravotní. Jako první v republice totiž nabízí 3D model budoucího miminka. To umožnil nejmodernější ultrazvukový přístroj spolu s 3D tiskárnou.

3D model miminka před narozením. Foto: Krajská zdravotní , Právo
Rodinná porodnice nabízí i 3D model plodu

V Děčíně získali nejmodernější ultrazvukový přístroj Samsung s 3D a 4D zobra­zením. „Tento přístroj využívající nejmodernější technologie umožňuje přesnou diagnostiku vrozených vývojových vad plodu jakož i gynekologických patologií. 3D tiskárna nám umožní nabídnout maminkám vizualizaci ještě nenarozeného plodu nejen v podobě fotografie, ale i v podobě 3D modelu,“ přiblížil primář gynekologicko-porodnického oddělení Peter Kraus.

„Tuto službu nabízíme jako jediní v České republice,“ doplnil. Nákup nového přístroje s 3D tiskárnou byl financován z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Děčínské pracoviště se prezentuje jako rodinná porodnice. „Můžeme nabídnout hezké předporodní pokoje, které mají k dispozici balón, sedací vak pro úlevové pozice, a hlavně individuální péči porodní asistentky. Využíváme všech možných přírodních prostředků k tlumení bolesti, jako je sprcha, masáže i aromaterapie. Nabízíme rovněž porody v epidurální analgezii. Doprovod u porodu je pro nás samozřejmostí, pokud je vše v pořádku, tatínek si může přestřihnout pupečník a miminko dáváme mamince na bříško. Rádi pořídíme první společné foto,“ popsal primář možnosti při porodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků