Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky

Polská bioložka ohlásila novinku proti kocovině

První účinný prostředek na světě k potlačení následků nadměrné konzumace alkoholu ohlásila polská bioložka Katarzyna Koziaková z Lékařské univerzity ve Varšavě. Od počátku devadesátých let se věnuje výzkumu buněk lidského organismu a nedávno při aplikaci acetaldehydu zjistila, že urychluje spalování etanolu v játrech.

Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky
Polská bioložka ohlásila novinku proti kocovině

Řečeno zjednodušeně: lidi „po opici“ dokáže postavit na nohy několikanásobně rychleji než dosud existující preparáty proti kocovině. „Dosud se používaly metody založené především na působení kofeinu, vitamínu C či glukózy, avšak jejich účinek bývá minimální, či dokonce žádný,“ řekla portálu Natemat.pl bioložka.

Dodala, že o její nápoj s enzymy oslabujícími účinky etanolu v lidském těle už projevila zájem britská společnost LSBC, která chystá v Polsku výrobu novinky.

„Nápoj se vzhledem i chutí podobá oranžádě, prošel testy a nyní čeká na schválení patentovým úřadem,“ uzavřela Koziaková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků