Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pití vody po konzumaci alkoholu kocovině nezabrání, tvrdí vědci

Vypití několika sklenic vody po konzumaci velkého množství alkoholu nezabrání následným problémům, jako jsou bolesti hlavy, malátnost a nevolnost. Před kocovinou člověka neochrání ani dodatečná konzumace jídla, vyplývá ze studie nizozemských a kanadských vědců. Jediným způsobem, jak kocovině zabránit, je prý pít méně alkoholu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pití vody po konzumaci alkoholu kocovině nezabrání, tvrdí vědci

"Čím více (alkoholu) vypijete, tím je pravděpodobnější, že budete mít kocovinu," uvedl hlavní autor studie Joris Verster. "Pití vody může pomáhat proti žízni a suchu v ústech, ale neodstraní následné problémy, bolest hlavy a nevolnosti," dodal.

Vědci v rámci studie zkoumali zvyklosti při pití alkoholu u více než 800 studentů. Jejich cílem bylo mimo jiné zjistit, jakým způsobem by se dala kocovina zmírnit.

Ukázalo se například, že více než dvě třetiny studentů ve snaze o odvrácení kocoviny pijí při konzumaci alkoholu rovněž vodu a více než polovina pije vodu před spaním. Více než polovina studentů se snaží zabránit kocovině také tím, že se po pití alkoholu nají. Podle studie však nic z toho na intenzitu kocoviny nemá výraznější vliv.

Problémem při boji proti kocovině je podle Verstera skutečnost, že vědci stále neznají její přesné příčiny. "Výzkumy dospěly k závěru, že nejde pouze o dehydrataci. Víme, že to má něco společného s imunitním systémem. Dokud však nebudeme znát příčiny, je nalezení účinného léku velmi nepravděpodobné," řekl Verster.

Anketa
Jak často pijete alkohol?
Nikdy, jsem abstinent.
11.9 %
Málokdy, jen při zvláštních příležitostech
25.3 %
Občas si dám skleničku k večeři nebo při setkání s přáteli
33.8 %
Piju pravidelně každý den
29 %
Celkem hlasovalo 3122 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků