Hlavní obsah

Název nových budov Mendelovy univerzity majíí navrhnout studenti

Studenti a zaměstnanci Mendelovy univerzity navrhnou nový název pro dvě budovy brněnské Spořitelní akademie, které škola koupila od České spořitelny. Nové jméno nahradí stávající zkratky SPAK 1 a SPAK 2.

Název nových budov Mendelovy univerzity majíí navrhnout studenti

"Rozhodli jsme se, že vypíšeme interní soutěž," řekla mluvčí školy Kateřina Brettschneiderová. Mendelova univerzita už areál oficiálně převzala. Spořitelní akademie přes univerzitní botanickou zahradu sousedí s historickými školními budovami v Černých Polích. Na severu Brna tak vzniká další rozlehlý univerzitní kampus. Cenu za nemovitosti škola zatím nechce zveřejnit. S investicí jí pomůže úvěr.

Mendelova univerzita se rozrůstá a stávající budovy jí už nestačily. V nově získané budově se usídlí především nejmladší fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií, která vznikla v roce 2008, uvedl rektor Jaroslav Hlušek.

Spořitelní akademie sloužila jako školicí středisko. Mendelova univerzita získá také fungující ubytovací a stravovací zázemí. Areál prý nepotřebuje žádné větší stavební úpravy a je v dobrém stavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků