Hlavní obsah
Jeden z provozů OKK, Koksovna Svoboda v Ostravě. Foto: Aleš Honus, Právo

Hutě podpoří na průmyslovce zaměření na koksárenství

Severomoravské hutě a společnost OKK Koksovny společně podpoří na Střední průmyslové škole ve Frýdku-Místku vznik nové specializace se zaměřením na koksárenství v oboru hutnictví. Chtějí tím přilákat nové studenty, aby si mohly do budoucna vychovat kvalifikované pracovníky pro specializované koksárenské profese. Uvedl to náměstek ředitele pro personální a mzdové věci OKK Koksovny Petr Václavík.

Jeden z provozů OKK, Koksovna Svoboda v Ostravě. Foto: Aleš Honus, Právo
Hutě podpoří na průmyslovce zaměření na koksárenství

"V posledních letech je stále těžší zajistit pro provoz koksoven mladé specialisty, věkový průměr našich zaměstnanců proto pozvolna stoupá. Musíme se snažit mladé lidi zaujmout a podílet se na jejich výchově již od náboru do střední školy a především v době studia," uvedl Václavík. Průměrný věk zaměstnanců jejich firmy je 43 let.

Specializaci koksárenství v rámci maturitního oboru hutnictví bude frýdecko-místecká průmyslová škola nabízet jako jediná v zemi. Spolupráci s ní podepsaly kromě společnosti OKK Koksovny také největší tuzemské hutě ArcelorMittal Ostrava a Třinecké železárny. Firmy zajistí ve svých provozech exkurze a praxe pro studenty, odborné stáže pro učitele a zprostředkují přednášky odborníků ve škole.

Podpora také spočívá ve zviditelnění oboru, aby se ve druhém kole přijímacího řízení naplnil dostatečným počtem žáků. "Úspěšným studentům vyšších ročníků nabídnou finanční příspěvek a budou je také podporovat v případě vysokoškolského studia. Důležitým bonusem je rovněž garance zaměstnání středoškoláků a vysokoškoláků v oboru," oznámil Václavík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků