Hlavní obsah
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš (VV). Foto: Petr Horník, Právo

Další dvě vysoké školy získají více než miliardu korun z evropských fondů

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy posílá další téměř 1,2 miliardy korun na podporu vybudování a rekonstrukce areálů dvou brněnských vysokých škol. Prostředky pocházejí z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI).

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš (VV). Foto: Petr Horník, Právo
Další dvě vysoké školy získají více než miliardu korun z evropských fondů

„Finanční prostředky určené v tomto případě především na investiční výstavbu, mohou sloužit jako další argument proti kritickým hlasům komentujícím stav čerpání z evropských fondů na Ministerstvu školství. V tomto ohledu je třeba vyzdvihnout kvalitní práci vedení a celého týmu Sekce řízení Operačních programů EU, který se kontinuálně posiluje tak, abychom mohli v nastaveném tempu schvalování projektů pokračovat,“ komentoval svůj souhlas s poskytnutím dotace ministr Dobeš.

Výstavba nových pavilonů, rekonstrukce areálů

Cílem projektů Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity v Brně je výstavba nových univerzitních pavilonů nebo dostavba a rekonstrukce stávajících areálů školy, čímž se vytvoří kvalitnější podmínky jak pro vzdělávání, tak pro vědecko-výzkumné aktivity obou institucí.

V případě Agronomické fakulty Mendelovy univerzity jde o výstavbu dvou vícepodlažních budov (Biotechnologické pavilony), do kterých se nastěhují pracoviště z aktuálně technicky nevyhovujících a zastaralých prostor. Stavební fakulta VUT Brno pak využije finance z eurofondů na dostavbu svého areálu s cílem zkvalitnění výuky a navýšení kapacity v rámci výzkumných a inovačních aktivit svých studentů, především z řad doktorandů.

„Operační program má svůj hlavní cíl v podpoře inovací a inovačního potenciálu České republiky. Pokud zajistíme vytváření kvalitního a důstojného prostředí pro práci výzkumných týmů na vysokých školách, podpoříme tak i růst počtu inovací, které jsou budoucností naší ekonomiky. Jsou to spojité nádoby. Mladí vědci nebudou motivování odcházet za lepšími podmínkami na zahraniční univerzity. Finanční prostředky vynaložené na jejich studium a odborný růst se do ekonomiky vrátí díky inovacím a patentům, které vytvoří a zároveň ČR bude moci úspěšně čelit tvrdé mezinárodní konkurenci,“ glosoval po podpisu vrchní ředitel Sekce řízení Operačních programu EU Jaroslav Kuba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků