Dopoledne v deset hodin jemně pršelo. Přesto u zastávky MHD Střelnice byl připraven velký kontejner a kolem něj v neupravé části Ostravy, ve křoví, v bažinách v rozvalinách zbytků se hemžili zaměstnanci magistrátu pod vedením primátora města Ostravy Tomáše Macury a náměstkyně pro životní prostředí Kateřiny Šebestové a uklízeli.

Odnášeli drobné odpadky od ulice Plzeňské v okolí Střelnice, kde se v té době vesele střílelo a sportovci si zlepšovali mušku. Asi pětatřicet lidí uklízelo také v prostředí, které bezprostředně sousedí s uzemím ochrany spodních vod I. stupně. 

"Uklízíme každoročně nějaký daný úsek v nejvíce zaneřáděných oblastech Ostravy. Byli jsme v lesíku v Ostravě - Výškovicích, v zaneseném uzemí v okolí řeky Ostravice a teď jsme zde v okolí Bedřišky a u střelnice. I její obyvatele jsme na tuto brigádu pozvali. Nepřišel nikdo, " posteskl si primátor města Ostravy Tomáš Macura a dále plnil černý pytel odpadky.

"Snažíme se přirodu aspoň trochu očistit od odpadků, které sem lidé nanosí. A také se snažíme jít lidem příkladem. Je zde přistavený velkoobjemový  kontejner OZO, jsou připraveny pracovní rukavice, lopaty, rýče, hrábě, kleště na zvedání odpadků, které mohou být i hygienicky velmi závadné. Jsem ráda, že jsme tady a že se nás tolik sešlo," dodala náměstkyně primátora města Ostravy Kateřina Šebestová.

Odpadky se v do míst nedostaly jen tak sámy od sebe. Odpadky lidé odhodili, spěchali a on tu zrovna nebyl koš. To se ještě dá pochopit. Nepochopitelný je odpad, který na různá místa Ostravy a okolí lidé nanosí, tvoří hromady černých skládek a tím nejen ničí přírodu a spodní vody.

Pravdou je, kde je ošklivo, les zarostlý křovinami, starými rozpadlými budovami, tam se bez problému dobře odpad odnáší. Kde je park, krásné stromy, sochy, cestičky a lavičky, tam se jen těžko odnesou staré brambory, odhodí bunda, kalhoty či ukradené a rozebrané kolo.

Když na výlet, tak s turistickou navigací Mapy.cz. Aplikace je zdarma a funguje i bez signálu.