Hlavní obsah
Zpěvačka Dasha se Zlatou deskou Supraphonu. Foto: Martin Kubica / Supraphon

Zpěvačka a muzikálová herečka Dasha převzala Zlatou desku Supraphonu

Před vyprodaným sálem Divadla Hybernia převzala zpěvačka Dasha 11. dubna Zlatou desku Supraphonu za prodej alba Konečně. Slavnostní akt proběhl v rámci zpěvaččina koncertu, na kterém ji doprovodila kapela Pajky Pajk Martina Kumžáka.

Zpěvačka Dasha se Zlatou deskou Supraphonu. Foto: Martin Kubica / Supraphon
Zpěvačka a muzikálová herečka Dasha převzala Zlatou desku Supraphonu

Slavnostního předání zlaté desky se také účastnil skladatel David Solař, který stál za realizací celého alba.

Talentovaná Dasha, bezesporu jedna z našich nejlepších zpěvaček, konečně loni na podzim vydala sólové album. Netrvalo to tak dlouho a podle pravidel Národní federace hudebního průmyslu IFPI-ČR dosáhlo svým úspěšným prodejem na statut zlaté desky.  

Dasha k tomu uvedla: „S Davidem Solařem jsme se potkali už při studiích na konzervatoři, on byl v prváku, já ve druháku. Už tehdy mě oslovil, abych nazpívala jeho písničku, kterou se chystal přihlásit na autorskou soutěž „Děčín“. Píseň se mi moc líbila, tak jsem ji natočila. Ta píseň vyhrála. Pak jsem vyhrála s další Davidovou písní jinou soutěž. Prostě nám to spolu šlo. Věděla jsem, že bych s ním jednou ráda natočila celou sólovou desku, protože David je šikovný muzikant a máme podobné hudební cítění a vkus. Loni na podzim se nám to konečně povedlo a je krásné, že za tak krátkou dobu se i album „pozlatilo“. Jsem nadšená z toho, že písničky mají tolik posluchačů, kterým stojí za to, aby si je koupili na CD. Z celého srdce jim za to děkuji."

Zpěvačka, která léta doprovázela jako vokalistka Karla Gotta, ale i jiné špičkové interprety, je však známá i z řady muzikálů, nebo ze swingové scény. Přitom její debutové album je vyloženě moderní záležitost, pop pro dospělé. Dasha disponuje velkým a tvárným hlasem, ale rovněž záviděníhodnou muzikálností a výrazovou proměnlivostí, což je cítit z každé skladby

Je dobře, že se Dasha spojila se špičkovým producentem, hudebníkem, skladatelem a textařem Davidem Solařem, s nímž vytvořila lehce nadčasovou nahrávku, kterou posluchač jen tak neodloží a často se k ní bude vracet.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků