Hlavní obsah
člověče nezlob se z PET lahví Foto: Věra Stojarová

Zlínský zámek zaplní chytré hračky

Na celý měsíc březen se ve Zlíně chystá Festival IQ Play. Na akci budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her.

člověče nezlob se z PET lahví Foto: Věra Stojarová
Zlínský zámek zaplní chytré hračky

Festival IQ Play se bude konat na zlínském zámku a bude otevřeno denně od 8 do 18 hodin. Celé třetí patro zámku se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělená do několika zón podle druhu her.

Zóna logických her bude plná společenských deskových her, smart her pro jednoho hráče, logických her a zvětšenin deskových her, které na akci zapůjčí Šachový klub Zlín. Stavebnicová zóna bude plná stavebnic z nejrůznějších materiálů. Chystají se i méně známé stavebnice. Baby zónu pak budou tvořit obří stavebnice, logické skládačky a smyslové hračky.

„Těší nás, že děti na těchto akcích zapomenou na své tablety a mobilní telefony a trpělivě si s chytrými hračkami hrají. Na výstavě mohou zůstat celé hodiny. Rok od roku zaznamenáváme zvyšující se zájem o tyto akce. Dopolední časy u nás tráví děti ze základních a mateřských škol,” uvádí organizátoři výstavy.

Hernu doplní výstava her a hraček z minulého století, kterou na akci zapůjčí sběratelka Pavla Hradilová ze Zlína. Děti se tak seznámí s hračkami, které kdysi bavily jejich rodiče a prarodiče.

„Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude konat poprvé, ale navazuje na akce hravých výstav her a hlavolamů a stavebnic. Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. Těší nás, že se na akci návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky. Letos chystáme také hodně novinek," doplnili organizátoři festivalu.

Vstupné bude jednotné: 50 Kč, rodinné 120 Kč

Organizátorem Festivalu IQ Play je spolek Inspirace Zlín, z. s. Mediálními partnery jsou Rádio Zlín, Zlínský deník, Zlínský nočník a měsíčník Váš Zlín. Záštitu nad Festivalem IQ Play převzal Petr Gazdík, radní pro oblast školství Zlínského kraje, a Miroslav Adámek, primátor Statutárního města Zlín.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků