Hlavní obsah
Foto: Věra Stojarová

Zlínský zámek zaplní chytré hračky

Na celý měsíc březen se ve Zlíně chystá Festival IQ Play. K vyzkoušení budou hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori hračky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Festival IQ Play se bude konat ve zlínském zámku a bude otevřeno denně od 8 do 18 hodin.

Foto: Věra Stojarová
Zlínský zámek zaplní chytré hračky

Celé třetí patro zlínského zámku se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělená do několika zón podle druhu her.

Zóna logických her bude plná společenských deskových her, smart her pro jednoho hráče, logických her a zvětšenin deskových her, které na akci zapůjčí Šachový klub Zlín. Stavebnicová zóna bude plná stavebnic z nejrůznějších materiálů. Chystají se i méně známé stavebnice. Baby zónu pak budou tvořit obří stavebnice, logické skládačky a smyslové hračky.

Děti na těchto akcích zapomenou na své tablety a mobilní telefony a trpělivě si s chytrými hračkami hrají. Na výstavě mohou zůstat celé hodiny. Rok od roku se zájem o tyto akce zvyšuje. Dopolední časy na Festivalu tráví děti ze základních a mateřských škol, odpoledne a víkendy pak patří rodičům s dětmi.

Hernu doplní výstava her a hraček z minulého století, kterou na akci zapůjčí sběratelka Pavla Hradilová ze Zlína. Děti se tak seznámí s hračkami, které kdysi bavily jejich rodiče a prarodiče.

Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude konat poprvé, ale navazuje na akce hravých výstav her a hlavolamů a stavebnic. Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku.

Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. Na akci návštěvníci seznámí s chytrými hračkami od výrobců z celé republiky. Letos se chystá také hodně novinek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků