Hlavní obsah
Foto: Věra Stojarová

Zlínský zámek ožije hravou výstavou Expedice středověk

V listopadu se na zlínském zámku uskuteční interaktivní výstava Expedice středověk. Otevřeno bude od 1. do 30. listopadu, denně od 8 do 18 hodin. Zážitková výstava návštěvníky přenese do období temného středověku. Na vlastní kůži si mohou vyzkoušet, jak se asi žilo na hradě i na bitevním poli.

Foto: Věra Stojarová
Zlínský zámek ožije hravou výstavou Expedice středověk

Pro návštěvníky budou připraveny repliky dobových oděvů, předměty ze středověké kuchyně, hudební nástroje, hry, pomůcky útrpného práva, zemědělské nářadí a mnohé další exponáty. Ale pozor! Exponáty v zasklených vitrínách se nechystají. Naopak, na téměř všechny předměty je možné sáhnout, vše se dá vyzkoušet.

Na malé bojovníky čeká osedlaný kůň pro turnajového rytíře, repliky zbroje a zbraní či fragment husitské vozové hradby. Zajímavé bude nahlédnout, jak vypadala středověká kuchyně nebo jaké slasti a strasti stýkal řeholní život v klášteře.

Pro školní kolektivy i zájemce o danou problematiku z řad široké veřejnosti je k výstavě připraven atraktivní program, kterým návštěvníky provedou lektoři zážitkového středověku v dobových kostýmech. Atmosféra bude umocněna středověkou hudbou. Připraveno je mnoho doplňujících informací, pracovních listů a úkolů.

„Jsme rádi, že se nám po letech na čekací listině podařila do Zlína přesunout tato interaktivní středověká výstava. Akce tohoto typu jsou pro nás prioritou, protože jedině zážitkovou formou si malí i velcí návštěvníci zapamatují nejvíce informací. Do programu zakomponujeme informace o středověkém Zlíně. Ne náhodou se Expedice středověk koná v prostorách zlínského zámku. Ten je totiž nejstarší dochovanou stavbou ve Zlíně a již v době středověku na jeho místě stávala malá gotická tvrz,“ uvedli organizátoři výstavy.

Vernisáž výstavy Expedice středověk proběhne 1. listopadu od 17 hodin. Bude zpestřena ochutnávkou středověkého jídla, kterou připraví Čeládka řemeslná. Výstavu připravuje Inspirace Zlín ve spolupráci s Moravským zemským muzeem, oddělení Dětské muzeum.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků