Hlavní obsah
Obchodní dům získá původní vzhled s charakteristickým členěním oken různé výšky. Foto: ing. arch. Jaroslav Ševčík

Zlínský Prior se dočká rekonstrukce, vznikne v něm i hotel s wellness centrem

Jedna z dominant Zlína, Obchodní dům Prior, se 85 let od vybudování dočká rekonstrukce. Ta této typické stavbě baťovské funkcionalistické architektury vrátí její původní vzhled a vdechne jí nový život. Práce mají začít na jaře a znovuotevření je plánováno na druhou polovinu příštího roku.

Obchodní dům získá původní vzhled s charakteristickým členěním oken různé výšky. Foto: ing. arch. Jaroslav Ševčík
Zlínský Prior se dočká rekonstrukce, vznikne v něm i hotel s wellness centrem

Obchodní dům byl postaven podle návrhu architekta Františka Lydie Gahury v roce 1932. V 50. letech po necitlivých stavebních zásazích ztratil svůj původní jedinečný vzhled. Ten by mu měla rekonstrukce navrátit a současně přinést budově atraktivnější náplň, mimo jiné zřízením moderní obchodní pasáže v prvních dvou poschodích s vybranými obchody, službami a několika gastronomickými podniky zaměřenými na zdravý životní styl.  

Zbylé prostory najdou nové využití. Záměr pronajmout si veškeré plochy od třetího patra nahoru oznámila zlínská společnost HP TRONIC, která je předním tuzemským distributorem a prodejcem domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů, provozuje mj. síť prodejen Euronics, český e-shop Kasa.cz a slovenský Hej.sk a vlastní i společnost ETA či hotelový Resort Valachy ve Velkých Karlovicích.

„Třetí až páté patro obsáhne naše administrativní centrum pro přibližně 400 zaměstnanců. Hotel s wellness centrem a restaurací vybudujeme ve čtyřech nejvyšších poschodích včetně plánované nástavby na střeše. To, že se budeme podílet na oživení této jedinečné dominanty města v blízkosti znovuoživeného baťovského továrního areálu, sídla Zlínského kraje a nového Kongresového centra, je pro nás velkou výzvou i ctí,“ přiblížil generální ředitel společnosti HP TRONIC Daniel Večeřa.

Prostory administrativního sídla plánuje HP TRONIC pojmout v souladu s nejnovějšími trendy. „Věnujeme této záležitosti maximální pozornost, abychom zaměstnancům připravili co nejlepší a nejpříjemnější pracovní prostředí. Inspirací jsou nám kancelářské prostory světových firem, jako jsou Microsoft, Hewlett Packard či Google,“ uvedl Daniel Večeřa.

Pro administrativní sídlo dosud firma využívá areál dvou budov ve zlínské čtvrti Prštné a pronajaté kanceláře v budově 34 v bývalém továrním areálu baťovských závodů. „Nové prostory budou pro naše zaměstnance i návštěvníky lépe dopravně dostupné. Navíc budou moci přímo v budově využívat pestrou nabídku gastronomických podniků, která zde budeme provozovat nejen my, ale i další subjekty,“ řekl Daniel Večeřa.

V projektu hotelu chce firma zúročit své zkušenosti z úspěšného podnikání v cestovním ruchu. Od roku 1996 provozuje Resort Valachy s hotely Lanterna, Horal a Galik, relaxačním centrem Wellness Horal a Ski areálem Razula ve Velkých Karlovicích. Ředitel resortu Tomáš Blabla je držitelem ocenění Hoteliér roku 2014. „Náš tým má dlouholeté zkušenosti s hotelovými, gastronomickými i wellness službami. Věřím, že zde vytvoříme komplex služeb, který ve Zlíně dosud chyběl,“ doplnil Daniel Večeřa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků