Hlavní obsah
Filmaři při lokačních obhlídkách ve Zlíně Foto: Zlín Film Office

Zlínský kraj si přijela prohlédnout desítka filmařů

Zlínský kraj navštívili filmaři. V rámci tzv. Location tour si prohlédli potenciální filmová místa. Lokační manažery, filmové architekty a producenty pozvala do regionu filmová kancelář Zlín Film Office ve spolupráci s Czech Film Commission.

Filmaři při lokačních obhlídkách ve Zlíně Foto: Zlín Film Office
Zlínský kraj si přijela prohlédnout desítka filmařů

„Rádi bychom, aby se ve Zlínském kraji více točilo. Rozhodli jsme se proto filmařům přiblížit rozmanitost našeho regionu formou osobního zážitku,” uvádí Magdaléna Hladká, výkonná ředitelka Zlín Film Office.

„V kraji máme stále plno míst, která kvůli nízkému povědomí unikají pozornosti filmařů. I to chceme touto cestou postupně změnit,“ doplnila Hladká. „Prohlédnout si celý region pouze za dva dny samozřejmě není možné. Už nyní proto plánujeme zopakování akce napříč dalšími lokacemi v podzimních měsících,“ uzavírá.

K organizaci první Location Tour po Zlínském kraji výrazně přispěla národní kancelář Czech Film Commission. „Máme radost, že se Zlínsko začíná filmařům otevírat. Se Zlín Film Office spolupracujeme od samého začátku a jsme rádi, že se celý projekt Zlín Film ubírá správným směrem. Podpora vzniku a rozvoje regionálních filmových kanceláří je jednou z našich priorit. Location tour jsme se proto sami rádi zúčastnili a odvážíme si z ní dojem film friendly regionu a také plno zážitků,“ sdělila Nela Cajthamlová z Czech Film Commission.

Účastníci Location Tour se v rámci programu setkali s představiteli města Zlína. „Filmový průmysl ve Zlíně podporujeme. Uvědomujeme si totiž přínos filmařů. Natáčení znamená příliv investic, ale také možnost praxe pro studenty kreativních oborů i podporu tradičních řemesel,“ říká Miroslav Adámek, primátor města Zlína. „Chceme, aby film nebyl pouze položkou v historii města, ale jeho aktivní součástí,“ dodal. 

Na slova pana primátora navazuje také Jindřich Motýl, předseda Regionálního filmového fondu z. s.: „Filmový průmysl je pro Zlínský kraj velkou marketingovou příležitostí. Natáčení výrazně zvyšuje atraktivitu regionu pro turisty. Navíc napomáhá rozvoji příbuzných kreativních oborů. Jsem proto rád, že se ze strany kraje i obcí zlínského regionu setkáváme s otevřeností vůči filmařům i zájmem o spolupráci.“

To potvrzují i zástupci navštívených lokací. „V Holešově se již v minulosti natáčelo, například historický film Červený bedrník. Je velmi dobře, že v kraji vzniká iniciativa, která filmový průmysl podporuje. S filmovou kanceláří Zlín Film Office už nyní jednáme o dalších možnostech, jak pomoci filmovému dění v našem městě,“ uvedl Radek Doležel, místostarosta města Holešova. 

Pro samotné filmaře je zprostředkování prohlídky regionu vítanou pomocí. „Obvykle se natáčí v Praze a okolí, takže se místa v současných filmech a seriálech, často opakují. Location tour po Zlínském kraji pro mě proto byla velmi přínosná, zejména kvůli objevování nových neotřelých lokací,“ hodnotí pobyt v regionu Silva Matoušová, která pracuje při realizaci interiérů a kostýmů pro různé filmové projekty jako např. Policie Modrava nebo dříve Dobrodružství kriminalistiky. „Zlínský kraj je sice od Prahy trochu dál, ale nabízí filmařům kvalitní zázemí. Určitě stojí za to, dávat jej více ve známost,“ soudí Matoušová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků