Hlavní obsah
Služby zlínské filmové kanceláře využil také štáb filmu TvMiniUni a zloděj otázek, který se natáčel v listopadu ve zlínských filmových ateliérech. Foto: Magdaléna Hladká

Zlínská filmová kancelář slaví 2. výročí. Fond kinematografie podpoří její činnost i v příštím roce

Regionální filmová kancelář Zlín Film Office nabízí pomocnou ruku filmařům ve Zlínském kraji už dva roky. Její služby za tu dobu využily desítky štábů. Práci zlínské kanceláře aktuálně ocenil také Státní fond kinematografie, a to rozhodnutím o udělení podpory pro následující období.

Služby zlínské filmové kanceláře využil také štáb filmu TvMiniUni a zloděj otázek, který se natáčel v listopadu ve zlínských filmových ateliérech. Foto: Magdaléna Hladká
Zlínská filmová kancelář slaví 2. výročí. Fond kinematografie podpoří její činnost i v příštím roce

„Filmová kancelář ve Zlíně se již druhým rokem umístila na prvním místě při hodnocení výzvy určené pro filmové kanceláře. Rada její fungování hodnotí jako dlouhodobě velmi funkční,“ uvádí zástupci Státního fondu kinematografie v hodnocení projektu Zlín Film Office. Pro kancelář, která pomáhá filmařům zcela bezplatně, je finanční příspěvek z Fondu, stejně jako ze Zlínského kraje, klíčový.

Získané prostředky organizaci umožní i nadále propagovat region, přitahovat pozornost filmařů a vytvářet zázemí, které je pro audiovizuální tvorbu nezbytné. Na úspěchu projektu má ale podle zástupců kanceláře zásadní podíl také aktivní zájem lidí z regionu, podpora ze strany místní politické reprezentace a spolupráce s národní filmovou kanceláří Czech Film Commission.

Proč ve Zlíně věnují filmovým štábům takovou pozornost? „Pobyt filmařů přináší regionu ekonomický zisk, generuje zakázky pro místní dodavatele, vytváří prostor pro praxi studentů filmových škol a samozřejmě přispívá také ke zviditelnění kraje,“ vysvětluje Jindřich Motýl, předseda Regionálního filmového fondu z. s. Právě tato nezisková organizace, kterou společně s Motýlem založili zlínští podnikatelé Martin Růžička a Čestmír Vančura, stojí za vznikem Zlín Film Office.

„Filmovou kancelář jsme v prosinci 2016 zakládali s cílem napomoct návratu Zlínska na mapu filmového průmyslu. Takový úkol je běh na dlouhou trať. O to víc nás těší, že instituce jako Státní fond kinematografie nebo Zlínský kraj naši snahu podporují. Vnímám to jako potvrzení, že jsme se vydali správným směrem a že zmíněný cíl, jakkoliv se může zdát vzdálený, je dosažitelný," dodal Martin Růžička.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků