Hlavní obsah
Foto: Život je dar

Zlín se již potřetí spojí v boji proti rakovině

V sobotu 25. února se ve Zlíně uskuteční již 3. ročník benefičního dne Život je dar nadačního fondu VITA DONUM EST. Ten vznikl na podporu Komplexního onkologického centra KNTB. Jeho filozofií je nejen podpořit finančně toto oddělení, ale také vyjádřit podporu lidem bojujícím s těžkým nádorovým onemocněním.

Foto: Život je dar
Zlín se již potřetí spojí v boji proti rakovině

Jen ve zlínské nemocnici prošlo onkologickým oddělením v roce 2015 až 9000 pacientů a dalších 1200 každoročně přibývá. „Osud těchto lidí nám není lhostejný i proto, že máme ve svém blízkém okolí přátele, kterým tato nemoc zcela změnila život. A právě tato skutečnost nás donutila k uvědomění, že život je dar,“ říká zakladatel nadačního fondu Lukáš Lauman.

Třetí ročník benefičního dne Život je dar se už teď těší velkému zájmu z řad veřejnosti. V minulém ročníku během jednoho dne navštívilo 1915 návštěvníků sportovní i kulturní akce po celém Zlíně, na kterých se podílelo 114 účinkujících. Letošní rok je specifický svojí rozsáhlostí – benefiční den tentokrát proběhne na 20 místech Zlína.

Na celou sobotu 25. února ve Zlíně připravili kulturní a sportovní program pro děti, rodiče i dospělé. Už od rána bude 11 míst patřit sportovním aktivitám – budou to VITA SANA CLUB, HEAT FIT ZLÍN, PROGRAM PUA CENTRUM REGENERACE s.r.o., Baletní škola BALLERINE/CAPOEIRA, NEKKY baby club, RK – TRAINING, KRAV MAGA IKMF, SPORTCENTRUM MALENOVICE – SÁLOVÉ AKTIVITY A MUAY THAI, DANCE STUDIO STARLIGHT, VERTIKON a Sportovní hala GJS Zlín.

V podvečer odstartuje hudební program na celkem 8 scénách, a to ve STAR CLUB FLIP, BLOK12, BAMBOO CLUB, FÉNIX, INFINITY, Kavárna TOVÁRNA, BAŤŮV INSITITUT 14|15 a ZELENÁČOVÁ ŠOPA. Návštěvníci se mohou těšit na takové hvězdy, jako jsou H16, MIRAI, POKÁČ, Tommy Rogers, Orbith, B-Complex a mnohé další. Program ještě doplní divadelní představení v Divadle Scéna, kde se děti mohou těšit na ranní pohádku O kocouru Mikešovi. Večer si na své přijdou dospělí při představení Jméno, které předvedou umělci z divadla Sem Tam Fór.

Vstupenka na celodenní program se bude prodávat opět za 99 Kč a zakoupit si ji lze na kterémkoliv místě z programu. Pro ty, kteří mají srdce opravdu ze zlata, pořadatelé nabízí možnost přispět formou vyššího vstupného – tzv. Gold vstup bude za 199 Kč.

Dalším způsobem, jak podpořit sbírku, je přispění libovolnou finanční částkou do kasičky v prostorách před pokladnami Multikina Golden Apple Cinema ve Zlatém Jablku. Možností je také se zapojit do dražby věcí od známých osobností v online aukci, kdy z mnoha dražených věcí zaujmou například podepsané dresy Petra Čecha, Ondřeje Synka, zlínských fotbalistů FASTAV Zlín, hokejistů PSG Zlín či osobní věci slovenské zpěvačky Tina a mnoha jiných umělců. Novinkou jsou speciálně vyrobeny silikonové náramky Život je dar, které je možné zakoupit u hostesek během benefičního dne.

Pro všechny, kteří chtějí přispět, ale nemohou se benefičního dne zúčastnit, mají možnost poslat finanční příspěvek.

Veškeré příspěvky budou opět ve 100procentní výši předány Komplexnímu onkologickému centru Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Tyto prostředky budou v letošním roce použity na nákup nových infuzních systémů pro zajištění vyššího léčebného komfortu na tomto oddělení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků