Hlavní obsah
Nový elektrický pohon invalidního vozíku umožní handicapovanému Vladimíru z Kroměříže aktivně žít a bezbolestně sportovat. Foto: archiv nadace

Zlatý mistr Evropy získal nový pohon k elektrickému vozíku

Nový elektrický pohon invalidního vozíku umožní handicapovanému Vladimíru Kadlíkovi z Kroměříže aktivně žít a bezbolestně sportovat. Pořídit si ho mohl díky finanční podpoře Nadace Agel, která mu přispěla částkou 25 tisíc korun.

Nový elektrický pohon invalidního vozíku umožní handicapovanému Vladimíru z Kroměříže aktivně žít a bezbolestně sportovat. Foto: archiv nadace
Zlatý mistr Evropy získal nový pohon k elektrickému vozíku

Elektrický pohon totiž uleví jeho namáhaným pažím, které už mu osmnáct let nahrazují ochrnuté dolní končetiny.

„Nadace od svého vzniku podpořila již 850 žadatelů a jsme rádi, že pan Vladimír je jedním z nich. Pořízení elektrického pohonu Hurt-e k jeho invalidnímu vozíku mu bezpochyby umožní být stále aktivní jako doposud,“ věří Bc. Veronika Dostálová, výkonná ředitelka Nadace Agel.

Píše se rok 2001 a vážná nehoda dvou automobilů obrací ze dne na den Vladimírův život vzhůru nohama. Stává se z něj paraplegik a zůstává trvale upoután na invalidní vozík.

„Více než 3 měsíce jsem v nemocnici bojoval o život. Odtud jsem putoval na rehabilitaci, kde jsem se dalších 5 měsíců učil znovu oblékat, starat se o sebe a snažil jsem se zapojit do života,“ vzpomíná na začátek nové kapitoly svého života jednačtyřicetiletý Vladimír, který získal v roce 2014 titul - Nejlepší handicapovaný sportovec roku města Brna.

Vladimír se nakonec s vozíkem sžívá a dokonce se aktivně vrací ke sportu. Každodenní pohyb na invalidním vozíku si však po letech vybírá svou daň.

„Začal jsem závodně hrát stolní tenis, ve kterém jsem na Mistrovství Evropy v roce 2005 získal v družstvech zlatou medaili. Vozík je pro mě osmnáct let jediným pomocníkem při pohybu nejen doma, ale i venku. Trpí tím však moje ruce a ramena, které mám strhané, proto jsem požádal o pomoc nadaci. Vozík s elektrickým pohonem je velmi skladný, lehký a má vysoký výkon, takže mi usnadňuje pohyb v létě i v zimě a šetří mé paže,“ svěřil se vděčný pan Vladimír s tím, že teď může bezbolestně trávit volný čas v přírodě i se svým psem.

Nadace Agel sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 850 žadatelů celkovou částkou přesahující 23 milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků