Hlavní obsah
V roce 2017 projekt nabídl téměř osmdesát akcí Foto: archiv Živého Zlína

Živý Zlín probouzí ulice, náměstí i parky. Letos zamíří i do Malenovic a na Jižní Svahy.

Před pěti lety se rozjížděl projekt pod názvem Živé náměstí, následovalo Živé (nejen) náměstí a pak Živý Zlín. Akce se rozšířily do parků, na Gahurův prospekt či Hradisko. Letošní zásadní novinkou budou události v režii Živého Zlína na Jižních Svazích, v Malenovicích a dalších nových lokalitách.

V roce 2017 projekt nabídl téměř osmdesát akcí Foto: archiv Živého Zlína
Živý Zlín probouzí ulice, náměstí i parky. Letos zamíří i do Malenovic a na Jižní Svahy.

Letos jde projekt Živý Zlín do svého pátého roku existence a rozhodně nehodlá usnout na vavřínech vydařené předchozí sezóny. Naopak, bude odvážnější, rozsáhlejší a osobitý. 

„V předchozím roce jsme uskutečnili kolem sedmdesáti akcí, které navštívily tisícovky lidí. Uvedli jsme do chodu pouliční umění v centru města a dodali jsme některým odvahu projevit své dovednosti na veřejnosti. Snažíme se ale také propojovat lidi a kolektivy působící v kulturní či sportovní sféře. Sdílení zkušeností je posouvá dál a výsledek pak poznají i jejich návštěvníci, příznivci, či posluchači," zhodnotili uplynulý ročník projektu pořadatelé.

V letošním programu projektu najdete několik nových akcí, například Pohádkový den, Procházky po Letné s paní Baťovou, tour na koloběžkách, koncerty nejen u zámku a v parku, ale také v trolejbuse, či na netradičních místech, zazní různorodé žánry, včetně komorní hudby.

Pokud se vám líbil Lampionový průvod, vězte, že jeho letošní zakončení bude jiné - ohnivé a překvapivé. Sousedský festival pod názvem Sousedské besedování se výrazně rozroste, Festival pouličních muzikantů získá sekci určenou pro kapely a také nesoutěžní část.

Do projektu se nově přidají akce Gallery tour, Poznej Zlín, Zlínský blešák, Živé Jižňáky, Živé Malenovice, Letní koloběžkový biatlon, Festival místních kapel a další. I letos organizátoři plánují řadu workshopů a aktivit ve spolupráci s dalšími organizacemi - Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně, Muzihrátkama, ateliérem Zebra, Hudebním kutlochem, či Nadací Tomáše Bati.

Mezi projekty pořadatelů, které Živý Zlín  výhradně nebo výrazně podpořil  a které se opět uskuteční v rámci ŽZ jsou Velikonoce v parku, Dýňobraní, Magický park, Zlín Slow Restart Fashion, Kloboukový den, 17. listopad, Den architektury, Žijeme středověkem, Putování za tajemným zlínským hradem atd.

Projekt Živý Zlín nabízí veřejnosti možnost setkávat se při kulturních, sportovních a společenských akcích pořádaných na veřejných místech města zdarma. Obyvatelé Zlína mohou být součástí jednotlivých projektů aktivně, podílet se na realizaci, či být samotnými aktéry.

Garantem programu je opět Městské divadlo Zlín, financuje ho Město Zlín.

Další informace: www.zivy-zlin.cz, fb zivyzlin

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků