Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

Zima je za dveřmi, plzeňský centrální obvod kontroluje připravenost zimní techniky

Úklidové práce v zimním období, tedy od 1. listopadu do 31. března jsou prováděny v souladu se zákonem. Na základě předpisů je každoročně vyhotovován Plán zimní údržby, a to jak celoměstskou organizací, kterou je Správa veřejného statku města Plzně, tak i jednotlivými obvody.

Foto: Miroslav Knotek
Zima je za dveřmi, plzeňský centrální obvod kontroluje připravenost zimní techniky

V Operačním plánu zimní údržby jsou stanoveny rozsahy zásahů na jednotlivých komunikacích a časové lhůty podle pořadí důležitostí v daných lokalitách rozdělené do úseků, které vychází ze Smluv o dílo s jednotlivými firmami.

„S každoročním příchodem zimy a v návaznosti na Operační plán zimní údržby provádíme kontrolu a ověření způsobilosti techniky připravené na zásah při zimní údržbě. Dle tohoto plánu je nutné provést montáž a přezkoušení mechanismů pro úklid sněhu a pro posyp, za které úklidové firmy zodpovídají,” informoval David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Zástupci obvodu postupně navštěvují jednotlivé úklidové firmy, kde veškerá technika je spouštěna a kontrolována její funkčnost včetně přídavných zařízení.

„Kontrolami, kterých se osobně zúčastňuji, zatím nebyly zjištěny žádné nedostatky a jsem rád, že úklidové firmy jsou na zimu připraveny,” dodal David Procházka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků