Hlavní obsah
Mistři Zimní ligy 2020 - 3 PÉ Vlčice Foto: Ondřej Vylíčil

Žezlo zimního šipkařského krále zůstává v držení "třech péček"

Ve Velkých Svatoňovicích na Trutnovsku se poslední lednovou sobotu odehrál finálový den 23. ročníku Zimní ligy šipkařských družstev.

Mistři Zimní ligy 2020 - 3 PÉ Vlčice Foto: Ondřej Vylíčil
Žezlo zimního šipkařského krále zůstává v držení "třech péček"

Do něj se ze základní části, jež se hrála na provozovnách od začátku prosince do poloviny ledna, nominovala šestice celků, které nejprve absolvovaly bitvy ve dvou finálových skupinách, z nichž nejlepší dva postoupily do play off přesněji do semifinále. Typická pro Zimní ligu byla tradičně skladba zápisu z utkání, který startujícím nabízel vedle ostřílené 301 či Cricketu v různých variantách například i v soutěžích zřídka využívané High Score, Shanghai či vymazávanou.

Mezi největší favority patřili obhájci loňského prvenství hráči 3 PÉ Vlčice či pětinásobní zimní mistři a nejúspěšnější tým historie soutěže DC Vrchlabí. Minimálně medailové ambice však měla všechna družstva.

Vyhrát ale může pouze jeden, ten nejsilnější, a tak startovní pole postupujícím časem řídlo. Jako první se s finálovou účastí rozloučili Piráti z Paluby Dvůr Králové a Snílci Úpice, kteří neprošli sítem finálových skupin. Záhy je následovala další dvojice Šup Šup Česká Skalice a DC Vrchlabí, avšak v tomto případě mělo vypadnutí již medailovou náplast, protože k němu došlo v semifinále a o bronz se nehrálo. Posledním, kdo odešel se sklopenou hlavou, byl tým Jemné párky Jičín, a to po finálové porážce. Také on se těšil z medailového zisku konkrétně stříbrné hodnoty, čímž zaznamenal pro město Jičín nejlepší výsledek v historii Zimní ligy.

Nejšťastnějším, nejlepším a především jediným neporaženým bylo uskupení 3 PÉ Vlčice. Trio Roman Pech, Martin Petr, Petr Zumr v letošním ročníku vyhrálo všechna klání základní i finálové části a proto zaslouženě  dosáhlo na druhý titul zimního šampióna v řadě.

Výtah z konečného pořadí:

1. 3 PÉ Vlčice (Pech R., Petr M., Zumr P.)
2. Jemné párky Jičín (Dittmar P., Hájek T. Oborník L., Papež J., Švorc L., Ženatý P.)
3. Šup Šup Česká Skcalice (Plíšek J., Kožený M., Ulrich M., Zahálka L.)
3. DC Vrchlabí (Bartoš J. st., Bartoš J. ml., Bubaň P., Novotný J., Pavelka L.)

Kompletní výsledkový servis včetně fotogalerie lze vyhledat na webu pořadatele www.sipky.org/khk-s

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků