Hlavní obsah
V úterý 27. ledna most nesvítil vůbec Foto: Milan Haluška

Železobetonový most v Karviné má deset let problémy s osvětlením

Noční procházky po jedné z dominant karvinské městské části Darkov - mostě Sokolovských hrdinů, mohou být i strašidelné. Osvětlení mostu totiž zkratuje, a tak se stává, že nesvítí celý či vůbec.

V úterý 27. ledna most nesvítil vůbec Foto: Milan Haluška
Železobetonový most v Karviné má deset let problémy s osvětlením

Město poruchy řeší již deset let od velké rekonstrukce mostu s firmou, která osvětlení nikdy stoprocentně nevyřešila a nakonec zkrachovala.

„Nedávno jsme mohli konečně udělat my sami řádnou expertizu stavu a zjistili jsme, že zkraty jsou způsobeny špatnou prací na pilířích, kdy v nich dělníci při rekonstrukci poškodili kabelové rozvody,” informovala mluvčí města Šárka Swiderová.

Na opravu již existuje projekt

Technické služby na místo jezdí prakticky denně na kontroly a prozatím se snaží zkraty odstraňovat. Samotná oprava by pak měla začít od března. 

„Zkraty už někdy dělají potíže i širšímu okruhu kolem mostu a je třeba to často řešit, což je především pro lidi v okolí nepříjemné," uzavřela mluvčí s tím, že město prosí veřejnost o trpělivost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků