Hlavní obsah
Dětský folklorní soubor Vsacánek předvede "Vynášení Mařeny" a "Šmigrúst" Foto: Promo Vsacánek

Zelený čtvrtek ve Vsetíně bude ve znamení Valašských Velikonoc

Na Zelený čtvrtek 24. března připravil Dům kultury Vsetín program pro celou rodinu s názvem Valašské Velikonoce na Vsetíně, na které se budete moci naladit již od deváté hodiny ranní na Dolním náměstí.

Dětský folklorní soubor Vsacánek předvede "Vynášení Mařeny" a "Šmigrúst" Foto: Promo Vsacánek
Zelený čtvrtek ve Vsetíně bude ve znamení Valašských Velikonoc

Těšit se můžete na Velikonoční jarmark regionálních farmářských produktů a dalšího zboží, který bude trvat po celý den. K zakoupení či ochutnání bude pro návštěvníky medovina, frgály, trubičky, koláče, velikonoční kraslice a dekorace, papírové velikonoční krajky, víno z černého rybízu, Davídkovo koření a čaje, trdelníky, káva, sýry, žinčica, domácí marmelády, uzenářské výrobky, trdelníky, bramboráky. Pro děti bude připraven ohřívaný Hostětínský mošt, zelené perníčky a mnoho dalšího.

Dopoledne bude patřit vystoupení dětí ze vsetínských mateřských škol, dále pak zábavnému pořadu Veselý dvorek s živými zvířátky, ukázkami a povídáním farmáře Vojty Molka. Pro vaše potěšení budou Dolním náměstím znít valašské pěsničky v podání gajdoše Petra Sovjáka. Vyzkoušet si budete moci se svými dětmi pletení korbáčů a zdobení perníkových vajíček, které jsme připravili ve spolupráci s EnviCentrem Pro krajinu Vysoké Pole.

V odpoledním čase od 14.30 hodin vystoupí domácí Dětský folklorní soubor Vsacánek, který svými tanečními pásmy ztvární například vynášení Mařeny, šmigrust a jiné.

Čtvrteční velikonoční program zakončí vystoupení Dechové hudby Kotáranka z Lužné.

Velikonoční zvyky a tradice bude připomínat také Masarykova veřejná knihovna Vsetín, a to od 16.00 hodin ve svém Turistickém informačním centru. Chybět nebudou velikonoční vajíčka, pletení pomlázky, výroba velikonočního překvapení a další aktivity. Atmosféru budou zpříjemňovat valašské melodie. Součástí programu bude Čtení Bible.

Vstup volný, v případě nepříznivého počasí je možná změna programu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků