Hlavní obsah
Hudební trio "Nečekaného setkání" Foto: Martin Čurda Juřík

Zelenáčova šopa zahájí hudební programy Nečekaným setkáním

Nečekaným setkáním zahájí zlínský hudební klub Zelenáčova šopa kulturní program v novém roce. Tento komponovaný večer proběhne v neděli 15. ledna od 19 hodin. V průběhu večera vystoupí herečka Městského divadla Zlín Helena Čermáková, houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská a zpěvačka Magdaléna Malaníková.

Hudební trio "Nečekaného setkání" Foto: Martin Čurda Juřík
Zelenáčova šopa zahájí hudební programy Nečekaným setkáním

Návštěvníci se mohou těšit na hudební večer s písněmi a milými rozhovory. Moderace se zhostí šéf klubu Martin Čurda Juřík. O klavírní doprovod se postarají Josef Ručka a Štěpán Holík.

„Program nemáme jasně daný, bude se hodně improvizovat. Mohu jen prozradit, že mé otázky budou velmi pestré a jistě se dozvíme zajímavosti ze života milých dam. Jsem rád, že můžu v klubu přivítat umělkyně, kterých si hodně vážím a mám rád jejich tvorbu. Komorní večer tří zpěvaček si žádá komorní přístup. Jitka tedy zazpívá s houslemi a svým věrným pódiovým parťákem Loopstationem. Tyto tři dámy se takto společně na jednom pódiu zatím neprezentovaly, můžete se tak těšit na zlínskou premiéru,“ uvedl Martin Čurda Juřík.

Jitka Šuranská je houslistka a zpěvačka, která se věnuje úpravám lidových písní. Od roku 2003 je členkou Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. Řadu let působila v Cimbálové muzice Stanislava Gabriela, v roce 2003 stála s mandolinistou a hudebním publicistou Jiřím Plockem u zrodu dua Plocek & Šuranská. Jejich album Písňobraní získalo v roce 2005 hudební cenu Anděl v kategorii world music. Tutéž cenu obdržela za sólové album Nězachoď slunečko z roku 2013, na němž mimojiné hostuje slovenské Pacora Trio. Aktuálně Jitka hrává také v triu s Martinem Krajíčkem a Marianem Friedlem. Zajímavým projektem je i ženské trio MDŽ s písničkářkami Lucií Redlovou a Beatou Bocek.

Helena Čermáková je členkou hereckého souboru Městského divadla Zlín od konce studií na brněnské JAMU a ztvárnila zde už více než stovku velmi různorodých rolí, včetně muzikálových. Několikrát byla nominována na Cenu Thálie, v roce 1999 ji získala za roli Júdit ve stejnojmenné inscenaci, v roce 2006 byla v nejužším výběru za titulní roli v melodramu Smrt Hippodamie. Vedle divadla se věnuje také práci v rozhlase a recitaci, hostuje v brněnském HaDivadle nebo v Divadle U stolu. Vystupuje také s vlastním pořadem šansonů.

Magdaléna Davida Malaníková je zlínská zpěvačka, známá z kapel Kochta Band nebo F-dur Jazz Band. Často ji můžete slyšet zpívat i na vernisážích. Magdaléna miluje šansony a z vetší části si skládá hudbu a texty sama. Nechce, aby se zapomínalo na ikony jako je Eva Olmerová, Marta Kubišová, Zuzana Navarova a další. Jejich poslání tak posílá lidem dál a těší ji, že si tak spousta lidí zavzpomíná na staré dobré časy. Líbí se jí, když může lidem hudbou udělat radost, rozesmát je a možná i někdy rozplakat. Písně jim mnohdy připomenou různé životní příběhy i vzpomínky. Hudba je její život. V letošním roce přichází s novým hudebním projektem Madelaine + The Same Old Story.

Zelenáčova šopa, hospůdka pivních speciálů, hudební a divadelní klub, je místem, kde můžete ochutnat desítky různých piv, zažít živé koncerty, cestovatelské besedy, nebo divadelní představení pro děti i dospělé. Kulturní programy jsou podporovány Kulturním fondem města Zlína.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků