Hlavní obsah
Tým Brna Foto: Jan Pařík

Závěr základní části korfbalové extraligy: České Budějovice si zajistily domácí start semifinále

Poslední kolo přineslo dořešení posledních otázek. České Budějovice totiž porazily 25:15 Prostějov a zajistily si tak druhé místo. To jim zaručuje začátek semifinále proti Znojmu na domácí palubovce. Ve druhém utkání měl překvapivě dost práce šampion z Brna, který bojovný Kolín porazil 21:17.

Tým Brna Foto: Jan Pařík
Závěr základní části korfbalové extraligy: České Budějovice si zajistily domácí start semifinále

Brněnský korfbal klub, který si už s předstihem zajistil prvenství po základní části, se s jasně posledními Vembloudy z Kolína trápil. Nevyšla mu hlavně druhá polovina, kterou dokonce prohrál 10:13. „Nešlo o to, že bychom nastoupili oslabení. Prostě se nám absolutně nedařilo. Nedokázali jsme proměnit ani ty největší šance. Nepomohla nám ani střídání. Kolín nás překvapil,“ líčila brněnská Eliška Jonáková.

Její tým se o postup do finále utká s prostějovskými mladými puškami, série na dva vítězná utkání startuje už za čtrnáct dní. „Až na první prohraný duel se Znojmem se nám základní část vydařila. Na Prostějov budeme trénovat klasickým způsobem. Jde o tým, který hraje hodně za košem a jeho zbraň jsou silní kluci,“ vyhlížela Jonáková blížící se semifinále.

KK Brno - VKC Kolín 21:17 (11:4)

Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jakub Pernica. Nejlepší střelci: Škrobová Petra 5, Jonáková Eliška 4, Šedý Jan 4 - Kozák Michal 3, Novotný Jakub 3, Čejková Denisa 3.

V souboji mezi Českými Budějovicemi a Prostějovem šlo o víc domácím Jihočechům a na výsledku to bylo vidět. S Hanáky si poradili bez větších obtíží.

„Pro nás to byl důležitý zápas. Chtěli jsme předskočit dosud druhé Znojmo a začít tím pádem semifinále s ním doma. Navíc za určitých okolností může druhý flek hrát roli v účasti v evropských pohárech, kam se chceme probojovat. Od Prostějova jsem čekal malinko víc. Nám duel dost sedl, soupeř naopak prožil jeden z horších dnů,“ uvedl českobudějovický Petr Pešák.

„Budějovice hrály o dost líp. My se na hřišti nemohli vůbec sladit,“ podotkla prostějovská Nikola Ambrosová.

Jihočeský celek tak čeká semifinále se Znojmem, které se zřejmě bude muset i ve vyřazovací části nejvyšší soutěže obejít bez kanonýra a tahouna Jiřího Podzemského, jehož ruka se pravděpodobně nestihne zahojit. „V tom vidím velké oslabení našeho soka. Nejsem si úplně jistý, zda ho dokážou znojemští hráči nahradit. Jsou pro nás přijatelný soupeř a věříme si na ně,“ byl Pešák optimistický.

Zápas skončil i malou pointou. Českobudějovičtí šutéři Vlastimil Krejčí a Jakub Bláha totiž s 52 zásahy společně opanovaly pořadí nejlepších střelců extraligové základní části.

KCC Sokol České Budějovice - SK RG Prostějov 25:15 (15:9)

Rozhodčí: Petr Báder, Lukáš Pazourek. Nejlepší střelci: Bláha Jakub 6, Klacková Martina 6, Krejčí Vlastimil 3, Pešák Petr 3 - Ambrosová Nikola 3, Marek Michal 3, Vyroubal Alexandr 3.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků