Hlavní obsah
Sportcentrum vzniklo před čtrnácti lety z bývalé kotelny. Foto: Lucie Balcarová

Zastupitelé Bohumína dali zelenou sportu, koupí Sportcentrum

Sportcentrum v Nerudově ulici v srdci Bohumína končit nebude. I v budoucnu bude zasvěceno sportu. Nově však pod křídly města. Rozhodli o tom tento týden bohumínští zastupitelé. Většina z nich zvedla ruku pro to, aby soukromý objekt město odkoupilo. Ve splátkách za něj zaplatí 7,8 miliónu korun.

Sportcentrum vzniklo před čtrnácti lety z bývalé kotelny. Foto: Lucie Balcarová
Zastupitelé Bohumína dali zelenou sportu, koupí Sportcentrum

„O koupi jsme na zastupitelstvu poměrně dlouho diskutovali. Jsem rád, že zastupitelé zvážili všechna pro a proti a přiklonili se i k názoru veřejnosti a dali rozvoji dalšího sportoviště zelenou. Byla by škoda, kdyby z oblíbeného místa pro sportování vzniklo skladiště. Díky tomu, že rozhodnutí padlo už teď, je šance, že v objektu do podzimu stihneme zrealizovat všechny potřebné stavební úpravy, abychom jej mohli otevřít na zimní sezónu, kdy je poptávka po indoorových sportech největší,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Fungovat by ve Sportcentru opět měla dvě badmintonová a jedno squashové hřiště. Stávající třetí kurt pro badminton chce město přebudovat na lezecké centrum, po kterém Bohumíňáci volali v anketě věnované budoucím investicím. Vyrůst by zde měla boulder stěna s různou obtížností, a to jak pro amatéry, tak i profesionály. Počítá se i s výukou slaňování. Součástí by měl být i bezpečný prostor pro výuku lezení nejmenších dětí. Náklady na vybudování lezeckého centra odhaduje radnice na 1,5 miliónu korun.

Pro spuštění provozu budou nutné i další stavební úpravy spolu s dokoupením sportovního vybavení. Ty město odhaduje na přibližně půl miliónu korun. „Opravit bude nutné například topení a osvětlení. Počítá se i s pořízením „koberce“ pro badmintonové hřiště. Do budoucna se počítá i se zateplením objektu, opravou střechy a s jeho napojením na teplovod z dětmarovické elektrárny. Kromě sportovišť by zde měla opět fungovat recepce se základním občerstvením a místnost pro maséra, případně pro výživovou poradkyni. Zároveň by v něm měla vzniknout herna pro maminky s dětmi,“ upřesnil bohumínský místostarosta Igor Bruzl s tím, že před spuštěním provozu do objektu radnice investuje asi 2 milióny korun.

Bývalá sídlištní kotelna prošla proměnou ve sportoviště v roce 2003. Tehdy do její přestavby vložil její vlastník 13 miliónů korun.  Po čtrnácti letech provozu jej však provozní ztrátě, která ročně dosahovala několik set tisíc korun, definitivně uzavřel a nabídl jej ke koupi městu. A zastupitelé se rozhodli sportoviště zachovat. Pro tuto variantu byla i veřejnost. Do ankety na webu města se zapojilo téměř 500 Bohumíňáků a přes 70 procent z nich si přálo objekt koupit. Lidé koupi Sportcentra podporovali i na sociálních sítích.

Sportcentrum bude mít i nového provozovatele, a to městskou společnost Bospor, která spravuje sportovně-rekreační areál v centru Bohumína za parkem Petra Bezruče s aquacentrem, sportovní halou, zimním stadionem, adventure golfem, fotbalovými hřišti a dětským Hobbyparkem se zvířecí farmou, lanovým centrem i dopravním hřištěm. Do jejího portfolia tak od podzimu přibude další sportoviště. Město by Sportcentrum rádo otevřelo už v září.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků