Hlavní obsah
Starostak městské části Praha 6 - Marie Kousalíková a ředitel FK Dukla Praha - Michal Šrámek podepisují memorandum. Foto: Adam Halmosi

Zástupci Prahy 6 a FK Dukla Praha podepsali memorandum o spolupráci

Memorandum o vzájemné spolupráci podepsali zástupci městské části Praha 6 a FK Dukla Praha. Praha 6 je hrdá na to, že tak navázala spolupráci s jedním ze tří hlavních pražských fotbalových klubů. FK Dukla začíná letošní sezónu s posilami v týmu, novým partnerem a také s rekordním počtem 8150 míst na tribuně stadionu Juliska.

Starostak městské části Praha 6 - Marie Kousalíková a ředitel FK Dukla Praha - Michal Šrámek podepisují memorandum. Foto: Adam Halmosi
Zástupci Prahy 6 a FK Dukla Praha podepsali memorandum o spolupráci

Patronem spolupráce mezi městskou částí a Duklou je český fotbalista století a čestný občan Prahy 6 – Josef Masopust.

„Prvoligový klub je s Prahou 6 spojen nejen stadionem na Julisce, ale také významnými fotbalovými osobnostmi. Věřím, že díky memorandu najdeme brzy nadějné nejmladší hráče a mladé ke sportu přitáhneme ještě víc,“ uvedla Marie Kousalíková, starostka Prahy 6.

Praha 6 spustí letní fotbalové kempy a speciální fotbalové třídy

„My jsme se vždy bavili s ředitelem FK Dukla Praha Šrámkem, že fotbal je hra pro širokou masu, protože je to sport, který není tak finančně náročný, mohou to hrát všichni kluci, kteří pobíhají po ulici a kopou si s míčem. Třeba z nich vyrostou hráči, které budeme jednou všichni obdivovat. A proto jsme začali takto spolupracovat. Budeme se těšit na nové talenty, které Dukla vychová,“ řekla Kousalíková.

Co dalšího se chystá?

Chystají se ale i další projekty. „Jedním z nich jsou například sportovní třídy a rozšířená výuka tělesné výchovy – například na základní škole náměstí Interbrigády. Teď se snažíme skloubit sportovní třídy s běžnou výukou. Dále bychom také rádi spolupracovali na letních fotbalových kempech, nabídli je širší veřejnosti. Uvažujeme o přípravě tréninkového centra mládeže na Praze 6. Hovoříme například o rekonstrukci nebo úpravě hřiště na ZŠ Interbrigády, tak aby ho mohla vedle žáků využívat i Dukla pro tréninky. Finančně podporujeme mládežnický sport odvodem peněz vybraných z hazardu a loterií, jde o statisícové částky,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro sport.

„K podepsání memoranda nás vedla už delší vzájemná spolupráce. Na Praze 6 pracujeme s širokou masou mládeže a tuto práci se snažíme neustále zkvalitňovat. Jak už bylo předem řečeno - v rámci kempů, rozšiřování spolupráce na další školy na Praze 6, pořádáním turnajů pod záštitou MČ Prahy 6. Těch možností je opravdu hodně,“ řekl Michal Šrámek, generální ředitel FK Dukla Praha.

Dukla hlásí nejen nové posily

FK Dukla Praha představuje nového partnera, kterým se od jara stává Škoda Transportation. Další novinkou pro tuto jarní část sezóny je zejména osazení tribuny stadionu Juliska.

„Vedle našeho stávajícího generálního partnera společnosti Carbounion, se od jarní části sezóny stává druhým generálním partnerem společnost Škoda Transportation, což je pro nás důležitý ekonomický tah. Dále se klubu podařilo získat finanční prostředky na druhou etapu výstavby tribuny, která začala v zimní přestávce. Do jarní sezóny tak vstoupí Dukla s celkovým počtem 8150 míst,“ řekl Michal Šrámek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků