Hlavní obsah
Foto: MDZ

Zamilovaný Shakespeare míří ve Zlíně do cíle, blíží se datum derniéry

Úspěšná inscenace Zamilovaný Shakespeare bude mít v sobotu 11. května v 19.00 v Městském divadle Zlín derniéru. V hlavních rolích se naposledy představí Kateřina Liďáková jako Viola a Vojtěch Johaník jako mladý Will Shakespeare.

Foto: MDZ
Zamilovaný Shakespeare míří ve Zlíně do cíle, blíží se datum derniéry

„Zamilovanost – to je stav virózy podivně heroické i komické zároveň. Najednou jsme nemocní tak, že máme křídla a umíme létat a nevadí nám, že se zavřenýma očima narážíme do kostelních věží. Jako zamilovaní jsme okolí k smíchu, k pláči, může nám závidět, jsme dojemní - protože láska v nás je ještě ve stavu euforie, kdy skutečně cítíme, že žijeme,“ říká režisér Jakub Nvota, kterého zlínské publikum dobře zná. V minulosti s herci nastudoval například divácké hity Sluha dvou pánů nebo Splašené nůžky.

Stejnojmenný film byl oceněn sedmi Oscary a jeho divadelní adaptace z pera Marca Normana, zlínského rodáka Toma Stopparda a Lee Halla v londýnském West Endu nezůstala s úspěchem pozadu. Není divu – příběh velké lásky se tu proplétá nejen se životem nejslavnějšího dramatika všech dob, ale také se vznikem nejslavnějšího příběhu lásky – Shakespearova Romea a Julie. Příběh z divadelního zákulisí navíc koření humor i živoucí prostředí alžbětinské Anglie a činí z něj divadelní lahůdku.

„Ta hra je důmyslná směs fikce a skutečnosti, proto je tak dráždivá. Je v tom svoboda, láska a poezie,“ vysvětlil Nvota.

Diváci se mohou těšit na do detailu vypracované alžbětinské kostýmy i na živou renesanční hudbu. Jako muzikanti se na jevišti objeví také někteří herci, například Radovan Král bude hrát na trubku. Zajímavým zpestřením jsou zpěvy, tanec a šerm.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků