Hlavní obsah
Foto: Marek Malůšek

Zamilovaný Shakespeare: Divadelní vyznání lásky ve Zlíně

Hned několika Oscary byl v době svého vzniku oceněn slavný film Zamilovaný Shakespeare.

Foto: Marek Malůšek
Zamilovaný Shakespeare: Divadelní vyznání lásky ve Zlíně

A jeho divadelní adaptace z pera Marca Normana, zlínského rodáka Toma Stopparda a Lee Halla v londýnském West Endu nezůstala s úspěchem pozadu. Není divu – příběh velké lásky se tu proplétá nejen se životem nejslavnějšího dramatika všech dob, ale také se vznikem nejslavnějšího příběhu lásky – Shakespearova Romea a Julie.

Příběh z divadelního zákulisí navíc koření humor i živoucí prostředí alžbětinské Anglie a činí z něj skutečně šťavnatou divadelní lahůdku. A nad tím vším stojí hluboké vyznání Shakespearovi, divadlu a lásce samé.

V Městském divadle Zlín bude mít Zamilovaný Shakespeare v režii Jakuba Nvoty premiéru 28. dubna v 19.00. V hlavních rolích se představí Kateřina Liďáková a Vojtěch Johaník.

„Zamilovanost – to je stav virózy podivně heroické i komické zároveň. Najednou jsme nemocní tak, že máme křídla a umíme létat a nevadí nám, že se zavřenýma očima narážíme do kostelních věží. Jako zamilovaní jsme okolí k smíchu, k pláči, může nám závidět, jsme dojemní - protože láska v nás je ještě ve stavu euforie, kdy skutečně cítíme, že žijeme. Je pěkné znovu zjistit, že jsme tkaní z látky našich snů,“ říká režisér, kterého zlínské publikum dobře zná. V minulosti s herci nastudoval například divácké hity Sluha dvou pánů nebo Splašené nůžky.

Diváci se mohou těšit na do detailu vypracované alžbětinské kostýmy i na živou renesanční hudbu. „Jako muzikanti se na jevišti objeví také někteří herci – Radovan Král bude hrát na trubku, Markéta Kalužíková na bicí,“ prozradila dramaturgyně Katarína Kašpárková Koišová. Zajímavým zpestřením budou zpěvy, tanec a šerm.

Dále hrají Zdeněk Lambor, Radovan Král, Romana Julinová, Marek Příkazký, Luděk Randár, Jak Leflík, Gustav Řezníček, Radoslav Šopík, Tamara Kotrbová, Rostislav Marek, Matěj Štrunc, Pavel Vacek, Josef Koller, Zdeněk Julina a Markéta Kalužíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků