Hlavní obsah
Foto: archiv zámku Žďár nad Sázavou

Zámek ve Žďáru nad Sázavou nasadil ostré tempo, o Velikonocích tu čeká mnoho překvapení

Mezi znovuzrozené památkové objekty se zařadil i zámek Kinských ve Žďáru nad Sázavou. Pokud se nechystáte na prohlídku interaktivního muzea, což by byla věčná škoda, jedná se o unikátní projekt, můžete se přijít velikonočně vyřádit a užít spoustu zábavy.

Foto: archiv zámku Žďár nad Sázavou
Zámek ve Žďáru nad Sázavou nasadil ostré tempo, o Velikonocích tu čeká mnoho překvapení

Prý trochu popletený velikonoční beránek, má toho asi moc, zapomněl, jaký má dárek pro zajíčka. Pro nás trochu nová podívaná, hra na hledání vajec není z našeho ranku, ale dětem se zábava určitě bude líbit.  

Pracovníci zámku připravili hru pro celou rodinu. Užijete zábavu, sport, seznámíte se se šťouchanou, zažijete hledání vajec i pletení pomlázky, malování kraslic a bez opékání buřtů se podobná zábava neobejde.  

Velikonoční program bude veselý už od Zeleného čtvrtku do Velikonočního pondělí (13. - 17. dubna). 

Buřty s sebou, klacky a oheň zajištěny   

„Při vymýšlení velikonočního programu jsme chtěli být originální a cílem je, aby se naši návštěvníci bavili, a to v celém areálu zámku. Kdo bude mít chuť, popadne speciální šťouchací hole a míčky a zkusí si šťouchanou. Kdo si rád láme hlavu, stane se pomocníkem zapomnětlivého beránka a vydá se po areálu zámku hledat, co chtěl beránek zajíčkovi dát. A nebude samozřejmě chybět jaro v podobě voňavých květin a jídla. Když si návštěvníci donesou buřty, oheň i klacíky jim půjčíme,“ informovala Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

V anglosaských zemích se o Velikonočním pondělí hledají vajíčka. Nejinak tomu bude i na zámku.

„Tuto zábavnou hru jsme pro návštěvníky připravili už loni a měla velký úspěch. Každý, kdo v pondělí přijde, bude podle indicií muset najít všechna vejce, která jsme v areálu zámku ukryli. A kdo je objeví, dozví se mnoho informací o různých typech zdobení kraslic a ještě získá malou odměnu,“ dodala Herberová.  

Program veselých Velikonoc:

13. – 17. dubna, 9 - 17 hodin

Velikonoční hra pro celou rodinu 

Pomozte beránkovi popletovi oslavit Velikonoce! Napoví vám speciální velikonoční okénka v celém zámeckém areálu 

Hra pro děti i dospělé (asi 4 – 99 let)

50 Kč/herní plánek

15. dubna, 13 - 18 hodin, Zámecké vítání jara 

Jarní zámecká šťouchaná, zdobení velikonočních perníčků, prodej jarních květin a vazeb, pletení pomlázek, opékání buřtů, zdobení kraslic (přineste si s sebou vyfouknutá vajíčka), motání jidášů, hledání velikonočních vajíček (hra pro děti)

17. dubna, 10 - 17 hodin, Velikonoční pondělí

Hledání velikonočních vajíček (hra pro děti)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků