Hlavní obsah

Zámek Mníšek pod Brdy zpřístupní prohlídky zdarma

Při příležitosti Dnů evropského dědictví, které se konají každý rok v září, zpřístupní zámek Mníšek pod Brdy postupně návštěvníkům své dva prohlídkové okruhy zdarma. Nejbližší víkend mohou vidět první okruh, o příštím víkendu druhý.

Zámek Mníšek pod Brdy zpřístupní prohlídky zdarma

Mníšecký zámek se připojí k programu Dnů evropského dědictví zpřístupněním svých prohlídkových okruhů zdarma. Jedinečná možnost se nabídne o víkendech 7. a 8. září, kdy takto otevře I. okruh, a další víkend 14. a 15. září s okruhem II.

První okruh zahrnuje reprezentační sály a slavnostní jídelny, sbírky porcelánu a portrétní galerii majitelů. Jednou z nejdochovalejších prostor je kaple, kterou nechal stavitel zámku zasvětit sv. Serváci, patronu stolařů a zámečníků. Biskup Servác je zde vymalován na měděném oltářním obraze, jehož autorem je samotný Karel Škréta.

Prohlídka prvního okruhu je zakončena kanceláří vybavenou předměty z doby první republiky, do které nás zavedou interiéry dalšího okruhu. Ten představuje soukromé bydlení posledních obyvatel zámku. Návštěvník si prohlédne dobové oblečení, hračky malých dětí i tehdejší telefony, rádio nebo elektrický masážní přístroj.

Prohlídky zdarma se vztahují na jednotlivce, každý návštěvník si musí vyzvednout platnou vstupenku na pokladně zámku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků