Hlavní obsah
Na Velký pátek, 19. dubna, se otevřou brány malebného renesančního zámku Častolovice. Foto: zámek Častolovice (archiv)

Zámek Častolovice zkrášlí velikonoční výzdoba

Na Velký pátek, 19. dubna, se otevřou brány malebného renesančního zámku Častolovice. Zámecká expozice i celý zámek přivítají první návštěvníky ve velikonočním duchu.

Na Velký pátek, 19. dubna, se otevřou brány malebného renesančního zámku Častolovice. Foto: zámek Častolovice (archiv)
Zámek Častolovice zkrášlí velikonoční výzdoba

Po celý velikonoční víkend, včetně pondělí 22. dubna, bude interiéry zámecké expozice krášlit typicky velikonoční výzdoba s jarními květy a krásnými kraslicemi.

V zámecké galerii, kde se každý měsíc pořádají výstavy současných umělců, proběhne v pátek 19. dubna v 15 hodin vernisáž výstavy obrazů Dany Živorové, která se věnuje především olejomalbě. Námětem jejích obrazů jsou zejména krajiny, ale také květiny, zátiší a zákoutí uliček a měst. Zachycuje krásu přírody ve všech podobách a ročních dobách a snaží se navodit atmosféru klidu, pohody a optimismu, již v dnešní uspěchané době tolik postrádáme.

A aby si pobyt v Častolovicích užili úplně všichni, připravila správa zámku program i pro ty nejmenší. Kromě návštěvy zvířátek v zámeckém zvěřinci, kde letos přibyla například jehňátka kamerunských ovcí a čekají se ještě další přírůstky, se děti mohou vydovádět během velikonočních her a soutěží.

Doprovodný program bude za pěkného počasí připraven od pátku do neděle. V zámecké expozici si děti ověří bystrost v malém kvízu a v parku se zabaví při různých soutěžích, třeba při hledání vajíček, která poztrácel velikonoční zajíček.

O chutě všech návštěvníků se pak postará zámecká kavárna i restaurace s nabídkou pestrého občerstvení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků