Hlavní obsah
David Koller představí v Uničově akustickou podobu svých písní. Foto: archiv Davida Kollera

Začíná uničovské kulturní léto

Koncertem "nafrněné" Báry Polákové začalo ve středu 10. července uničovské kulturní léto, které do centra města přivede muzikanty mnoha hudebních žánrů a jednoho kouzelníka. Do místního kina pak v rámci divadelního představení pro děti zavítá princezna se 40 metrů dlouhým nosem!

David Koller představí v Uničově akustickou podobu svých písní. Foto: archiv Davida Kollera
Začíná uničovské kulturní léto

Barbora Poláková, která se úspěšně pohybuje jak na hereckých prknech, tak na koncertních pódiích, chystá letos na podzim sálové koncertní turné. V průběhu léta se věnuje převážně svým dvěma malým dcerkám, proto se představí pod otevřeným nebem pouze 5krát, přičemž uničovský koncert bude jejím prvním prázdninovým vystoupením.

Mezi prověřené interprety Uničovského kulturního léta patří Michal Prokop & Framus Five, Kamelot i Garage s Tonym Ducháčkem. O všech uvedených se dá bez nadsázky prohlásit, že se jedná o legendy české hudební scény: Michal Prokop koncertuje už od roku 1963, Kamelot a Garage od začátku osmdesátých let. I když si každá kapela najde trochu jiné publikum, bezpochyby půjde o kvalitní hudební zážitky.

Již déle než 40 let hraje k tanci i poslechu dechový orchestr Vlčnovjanka, který v Uničově představí lidové písně moravsko-slováckého regionu a původní tvorbu předních hudebních skladatelů tohoto hudebního žánru.

Mladší generaci umělců reprezentuje vysočinská Poetika a ing. Jan Pokorný, který vystupuje pod uměleckým jménem Pokáč. Při jeho písničkách plných ironie, sarkasmu a nadsázky se bude usmívat i ten největší škarohlíd.

The Backwards a Quennie jsou skupiny, které naprosto věrným způsobem interpretují písně svých světoznámých vzorů, britských legend The Beatles, resp. Queen.

Především pro děti jsou určeny pořady "Plnou parou vpřed" (kouzelnická animační show v námořnickém duchu) a pohádka "Princezna s dlouhým nosem" o zlobivé královské dceři, ve které vystupuje mj. loutka veverky v nadživotní velikosti.

Uničovské kulturní léto uzavře již nyní vyprodaný akustický koncert Davida Kollera. Ten se ve své bohaté hudební kariéře autorsky i interpretačně potkal mj. s Barborou Polákovou, což dává dramaturgické skladbě akce roztomilou pointu.

Generálním partnerem Uničovského kulturního léta je společnost UNEX, která tak přispívá k oslavám 70 let své existence a spolupráce s městem i regionem.

Přehled akcí:
10. 7. Barbora Poláková
23. 7. Poetika
25. 7. Michal Prokop & Framus Five
30. 7. Plnou parou vpřed
1. 8. The Backwards
6. 8. Vlčnovjanka
8. 8. Kamelot
13. 8. Garage & Tony Ducháček
15. 8. Pokáč + Jakub Děkan band
20. 8. Queenie - world QUEEN
22. 8. Princezna s dlouhým nosem
27. 8. David Koller

Detaily o akcích Uničovského kulturního léta najdete na webových stránkách https://mkzunicov.cz/kulturni-leto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků