Hlavní obsah
Dopravní kontrola u Vizovic při loňském festivalu. Foto: Policie ČR

Začíná Masters of Rock 2017, Vizovice budou pod dohledem policistů

Tradiční rockový festival Masters of Rock začne ve čtvrtek 13. července ve Vizovicích. Kromě desetitisíců fanoušků rockové muziky do města zamíří i desítky policistů.

Dopravní kontrola u Vizovic při loňském festivalu. Foto: Policie ČR
Začíná Masters of Rock 2017, Vizovice budou pod dohledem policistů

„Každoroční akce na několik dní výrazně ovlivní život nejen místních občanů Vizovic a nejbližšího okolí, ale také policistů. Desetitisíce fanoušků představují jisté komplikace, které se však ve spolupráci s pořadateli festivalu budeme snažit minimalizovat,“ informovala policejní mluvčí Lucia Javoříková.

Ve Vizovicích a okolí festivalového areálu budou podle mluvčí každý den desítky policistů z obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policie, kriminalistů, cizinecké policie a taktéž psovodi a jízdní policie. Jejich hlavními úkoly bude zajištění veřejného pořádku, ochrana bezpečnosti osob a majetku, předcházení trestné činnosti a v neposlední řadě dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

Parkování bude zajištěno v okolí areálu a na odstavných parkovištích. Policie doporučuje sledovat a respektovat dopravní značení a uposlechnout rad a pokynů policistů a pořadatelů.

„Oproti loňským ročníkům je zde v dopravě jedna zásadní změna. Cesta ze Zádveřic do Vizovic, zvaná stará Zádveřická, bude až k odbočce na Těchlovský kopec obousměrná a bude zde zákaz parkování. Parkování bude možné až v jednosměrné ulici podél cesty na Těchlovský kopec a na velké louce na Těchlovském kopci,” dodala policejní mluvčí.

Opatrní by měli být i řidiči, kteří Vizovicemi budou jen projíždět, neboť se dá očekávat zvýšený pohyb chodců na silnici. „Jako každoročně bude i na tomto hlavním tahu úplný zákaz parkování. Po celý průběh festivalu budou policisté u řidičů provádět test na alkohol a drogy,” zdůraznila Lucie Javoříková.

Policisté varují také před zvýšenou aktivitou zlodějů. Doporučují, aby lidé cenné věci nenechávali volně odložené ve stanech a měli je stále u sebe. Mobily, fotoaparáty, peníze či doklady je lepší mít přes noc schované u sebe ve spacích pytlech, neboť zloději vykrádají i stany, v nichž jejich majitelé spí.

„Muži zákona v uniformách i v civilu budou procházet stanová městečka a snažit se tyto krádeže co nejvíce minimalizovat. Ke kontrolám v terénu budou používat policejní čtyřkolky a v nočních hodinách i dalekohled s nočním viděním. Přesto musejí návštěvníci i samotní obyvatelé Vizovic převzít za své věci odpovědnost sami a být více obezřetní,“ řekla policejní mluvčí.

Bezpečnostní opatření potrvá až do pondělí 17. července.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků