Hlavní obsah
Travelfest 2017 byl zahájen ve čtvrtek úderem desáté hodiny v pavilonu Z českobudějovického výstaviště. Foto: Petr Pokorný

Začal Travelfest, nejatraktivnější bude jeho sobotní program

V pavilonu Z na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek odstartoval veletrh cestovního ruchu Travelfest 2017. Jeho premiérový ročník se nese v duchu „Jižních Čech pohodových“. Součástí Travelfestu, který potrvá do soboty, je kratší, dvoudenní odborná konference Travelcon.

Travelfest 2017 byl zahájen ve čtvrtek úderem desáté hodiny v pavilonu Z českobudějovického výstaviště. Foto: Petr Pokorný
Začal Travelfest, nejatraktivnější bude jeho sobotní program

Veletrh probíhá společně s festivaly Gastrofest a Febiofest. „Věřím, že jak návštěvníci veletrhu, tak účastníci konference, si společně užijí skvělou atmosféru tohoto veletrhu a domů si odvezou novou inspiraci a užitečné informace,“ uvedl vedoucí oddělení marketingu jihočeského krajského úřadu Jiří Gruntorád.

Ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) Jaromír Polášek v této souvislosti připomněl, že právě zahájený Travelcon je historicky největší odbornou konferencí věnovanou problematice turistického ruchu na jihu Čech.

„Program Travelconu je mimořádně atraktivní, a to nejen díky zvoleným tématům, ale i kvalitou a erudicí vybraných přednášejících a lektorů, kterých zde vystoupí celkem pětačtyřicet,“ zdůraznil Polášek.

Travelcon, který zahájila prezentace novinek v cestovním ruchu v podání ředitele odboru regionálního partnerství a vztahů B2B agentury CzechTourism Aleše Pangráce a ředitele JCCR Jaromíra Poláška, probíhá souběžně ve dvou sálech pavilonu Z.

Mezi hlavní témata přednášek patří například otázky komunikačních trendů v cestovním ruchu, aktivního marketingu, sociálních médií, digitálních technologií a jejich efektivního cílení, nových směrů v cestovním ruchu a řada dalších. 

„Konference Travelcon je určena ubytovatelům, poskytovatelům různých turistických služeb, pracovníkům infocenter, měst a obcí i dalším zástupcům různých subjektů přímo působících v sektoru cestovního ruchu v Jihočeském kraji. Ti všichni zde získají velký prostor nejen k výměně vlastních zkušeností, ale dostanou možnost načerpat nové vědomosti přímo z úst významných kapacit tohoto oboru,“ zdůraznil David šťastný, předseda Destinační společnosti Českobudějovicko–Hlubocko, která je spolu s JCCR a Jihočeským krajem organizátorem celé akce.

Hlavní program nabídne sobota

Expozice turistických oblastí a cílů, měst, regionů, infocenter, podnikatelských subjektů a dalších společností působících v cestovním ruchu, může veřejnost navštívit až do soboty 8. dubna.

Právě sobota nabídne zřejmě nejatraktivnější program veletrhu. Chybět zde nebude například známý cestovatel a rybář Jakub Vágner, Blanka Milfaitová, držitelka několika prestižních ocenění nejen za nejlepší marmeládu na světě, či Daniel Přibáň, náčelník expedice „Trabantem až na konec světa“. Sobotní programová náplň přinese zajímavá témata, soutěže o ceny i autogramiády těchto výjimečných lidí.

„Návštěvníci se zde dozvědí, jak si užít kulturu, trochu si zamlsat, zasportovat, nebo si oddechnout třeba na venkově. Naše expozice nabídne relaxační zónu pod stromem Jižních Čech pohodových, kde si každý může vychutnat pravou pohodovou atmosféru. Další zajímavou zastávkou mezi stánky bude hvězdářský koutek, kde se díky interaktivním technologiím návštěvníkům otevře celý vesmír jako na dlani,“ dodal Polášek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků