Hlavní obsah
Vizualizace budoucího dětského hřiště Radniční restaurace v Ostravě.23.6.2013 Foto: Zdroj: Genius Loci Ateliér

Za radnicí v Ostravě roste nové dětské hřiště

Za budovou Nové radnice města Ostravy vzniká nové hřiště. Umístěno bude přímo v areálu Radniční restaurace v Komenského sadech. Jeho plochu vymezuje budova magistrátu města Ostravy a oplocení radniční restaurace.

Vizualizace budoucího dětského hřiště Radniční restaurace v Ostravě.23.6.2013 Foto: Zdroj: Genius Loci Ateliér
Za radnicí v Ostravě roste nové dětské hřiště

Nové dětské hřiště bude přístupné veřejnosti během otevírací doby restaurace od 10 do 22 hodin. Provoz hřiště bude zajištěn provozovatelem restaurace.

"Na hřišti vzniknou nové chodníky pro pěší a herní plochy se zpevněným, gumovým povrchem. Budou provedeny terénní úpravy území před částí radniční restaurace a nové umístění ploch pro dětská hřiště pro nejmenší děti (2-5 let) a pro děti ve věku od 5 let," informovala Andrea Vojkovská, tisková mluvčí ostravského magistrátu.

"Úpravou a modelací terénu se současná klidová a odpočinková zóna rozšíří. Vytvoří se odpočinková plocha pro matky s dětmi a tím se zvýší atraktivita území, což přiláká větší množství návštěvníků, kteří v příjemném prostředí stráví větší množství času. Náklady na výstavu tohoto území jsou 3,5 miliónu korun," dodala Andrea Vojkovská.

Nově vzniklé upravené území bude volně přístupné veřejnosti. Součástí parku budou i nové herní prvky pro děti. Bude provedeno nezbytné kácení dřevin, včetně nově navržených sadových úprav.

Stavba má být dokončena 15. srpna. Zhotovitelem je Hochbau, spol. s r. o. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků