Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Z Vítkovické nemocnice se valil dým, hasiči cvičně evakuovali pacienty i personál

Hasiči vjíždějí do Vítkovické nemocnice, zastavují před budovou F, velitel zásahu dává rychlé pokyny a poté už všichni vybíhají plnit své úkoly. Je čtvrtek 30. srpna, 9 hodin ráno a právě začalo požární cvičení na rehabilitačním oddělení ve Vítkovické nemocnici v Ostravě.

Foto: Lucie Drahošová
Z Vítkovické nemocnice se valil dým, hasiči cvičně evakuovali pacienty i personál

„Cvičný požár propukl v třetím podlaží v lůžkové části rehabilitace. Hasiči evakuovali chodby i pokoj se dvěma pacienty. Hasiči poté dostali informaci, že někde v budově je ještě nedohledaný člověk. Vydali se ho hledat a našli ho v zakouřené místnosti bývalého operačního sálu. Jeho evakuace byla možná už jen přes okno za pomocí žebříku,“ popsal průběh cvičného zásahu manažer technicko-provozního oddělení Vítkovické nemocnice Ing. Tomáš Mikula.

„Hasiči se při cvičení seznamují s prostory nemocnice. Je důležité, aby si zásah vyzkoušeli v konkrétních podmínkách. Obdobná cvičení děláme v různých nemocnicích a jejich součástí bývá právě i nácvik evakuace personálu i pacientů,“ vysvětlil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje por. Mgr. Petr Kůdela s tím, že scénář bývá postaven buď na požáru, jako v případě Vítkovické nemocnice, anebo na úniku nebezpečné látky.

Jak dodal Ing.Tomáš Mikula, obdobné cvičení hasiči ve Vítkovické nemocnici provádějí jednou za dva roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků