Hlavní obsah
Foto: Lucie Drahošová

Z Vítkovické nemocnice se valil dým, hasiči cvičně evakuovali pacienty i personál

Hasiči vjíždějí do Vítkovické nemocnice, zastavují před budovou F, velitel zásahu dává rychlé pokyny a poté už všichni vybíhají plnit své úkoly. Je čtvrtek 30. srpna, 9 hodin ráno a právě začalo požární cvičení na rehabilitačním oddělení ve Vítkovické nemocnici v Ostravě.

Foto: Lucie Drahošová
Z Vítkovické nemocnice se valil dým, hasiči cvičně evakuovali pacienty i personál

„Cvičný požár propukl v třetím podlaží v lůžkové části rehabilitace. Hasiči evakuovali chodby i pokoj se dvěma pacienty. Hasiči poté dostali informaci, že někde v budově je ještě nedohledaný člověk. Vydali se ho hledat a našli ho v zakouřené místnosti bývalého operačního sálu. Jeho evakuace byla možná už jen přes okno za pomocí žebříku,“ popsal průběh cvičného zásahu manažer technicko-provozního oddělení Vítkovické nemocnice Ing. Tomáš Mikula.

„Hasiči se při cvičení seznamují s prostory nemocnice. Je důležité, aby si zásah vyzkoušeli v konkrétních podmínkách. Obdobná cvičení děláme v různých nemocnicích a jejich součástí bývá právě i nácvik evakuace personálu i pacientů,“ vysvětlil tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje por. Mgr. Petr Kůdela s tím, že scénář bývá postaven buď na požáru, jako v případě Vítkovické nemocnice, anebo na úniku nebezpečné látky.

Jak dodal Ing.Tomáš Mikula, obdobné cvičení hasiči ve Vítkovické nemocnici provádějí jednou za dva roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků