Hlavní obsah
Export odchyceného ibise Foto: zoo Praha

Z ibisů uprchlých z pražské zoo se staly nečekaně celebrity

Málokdy se stává, aby se z uprchlého zvířete stala celebrita, naposledy se to asi povedlo při povodních lachtanovi Gastonovi, jehož dramatickou pouť po Labi sledovala veřejnost nejen u nás. Na sloní, tygří, opičí či lví mazlíčky jsme zvyklí, nyní se k nim přiřadili i uprchlí ibisové skalní.

Export odchyceného ibise Foto: zoo Praha
Z ibisů uprchlých z pražské zoo se staly nečekaně celebrity

Ptáci uprchli v úterý 1. března, když se pod náporem mokrého sněhu protrhla část pletiva jejich voliéry. Do pátečního večera bylo odchyceno 10 ptáků. Část z nich uvidí návštěvníci již od soboty 5. března ve voliéře poblíž jižního vchodu do zoo.  

Po vyšetření bylo zjištěno, že uprchlíci jsou v pořádku.

Pátrání začalo okamžitě

Ihned po úniku ptáků zahrada požádala o pomoc veřejnost a zveřejnila kontaktní telefonní číslo, kam lze aktuální informace o pozorování ibisů oznamovat. Okamžitě po zveřejnění této prosby prostřednictvím médií a sociálních sítí, se spustil příval telefonátů a solidarity. Hashtag #ibisdozoo se stal hitem a nadále pomáhá při lokalizování ptáků.

„Všem, kteří nám při hledání a odchytu ibisů pomohli a stále pomáhají, mnohokrát děkuji. Vaše pomoc je pro nás nepostradatelná a velice si jí ceníme. Zároveň jsem hrdý na to, s jakým nasazením - doslova ve dne i v noci - usilují o návrat ibisů pracovníci naší zoo,“ sdělil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Někteří ptáci byli odchyceni v Praze, další v okolí, například v Zápech nedaleko Brandýsa nad Labem či Kralupech nad Vltavou.

Po zbylých uprchlících pátrají stále odborníci ze zoo, informace můžete poskytnout na telefonním čísle 734 524 439.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků