Hlavní obsah
Foto: Michaela Poláková

Wohnout a Anna K budou hlavními hvězdami Rebel Šatlava festu

Rebel Šatlava fest má pro letošní ročník připraveny opravdové lahůdky české hudební scény. Areál pod zámkem v Přibyslavi 1. června se bude otřásat v základech. A to i díky hlavním hvězdám, kapele Wohnout a zpěvačce Anně K.

Foto: Michaela Poláková
Wohnout a Anna K budou hlavními hvězdami Rebel Šatlava festu

Wohnout je česká hudební skupina z Prahy. Její jádro tvoří bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových (oba kytara a zpěv), baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk (Fenek) Steiner. Skupina vznikla v roce 1996, ale do širšího povědomí se dostala v roce 1998, kdy dělala předkapelu při turné skupiny Lucie, Žlutého psa a americké The Offspring v Praze.

Na svém kontě má několik desek. Za všechny lze jmenovat Pedro se vrací, Rande s panem Bendou nebo Polib si dědu. Kapela Wohnout je typická svými zajímavými texty a také úžasnou hudbou, kterou doplňují energické koncerty.

Zpěvačka Anna K., která je známá také svým úspěšným bojem proti rakovině prsu, na Vysočině moc nevystupuje. Vlastním jménem Lucianna Krecarová je česká zpěvačka a skladatelka, pochází z Vrchlabí. Před odchodem do Prahy závodně lyžovala za lyžařský oddíl TJ Slovan Špindlerův Mlýn, pak vystudovala konzervatoř v Praze. Na svém kontě má desky pět alb. Nejznámější je album Nebe, a Noc na Zemi. Nejnovější je album Relativní čas.

Festival Rebel Šatlava fest se bude konat v Přibyslavi pod taktovkou pořádající kapely Šatlava. Uskuteční se již popáté. V minulých ročnících zde vystoupili například kapely Iné Kafé, Divokej Bill nebo zpěvačka Aneta Langerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků