Hlavní obsah
Foto: Lucie Kolková

Web Bohumína se nově přizpůsobí mobilům i tabletům

Oficiální webové stránky Bohumína jsou od tohoto týdne přehlednější i pro uživatele, kteří využívají internet v mobilu či tabletu. Radnice spustila takzvané responzivní zobrazení webu. Na všech zařízeních se městské stránky elegantně zobrazí a seskládají tak, aby byly co nejlépe čitelné.

Foto: Lucie Kolková
Web Bohumína se nově přizpůsobí mobilům i tabletům

„Stále více lidí přichází na webové stránky z jiných zařízení než jen ze stolních počítačů a notebooků. Podle průzkumů to byl v roce 2013 každý pátý uživatel, nyní už je to každý druhý. Proto jsme přistoupili k vytvoření responzivního webu, který je  citlivý na šířku zobrazovacího zařízen. Jinými slovy se web přizpůsobí velikosti monitoru nebo displeje. Uživatelé, kteří navštíví naše stránky na svém mobilu, už například nemusí zoomovat dvěma prsty tam a zpět,“ vysvětlil webmaster bohumínské radnice Jiří Rozsypal.

Jak podotkl, toto řešení je výhodné i z hlediska rychlého vývoje komunikačních technologií. „Na trhu se neustále objevují nové komunikační přístroje. Responzivní web se automaticky přizpůsobí i na zařízení, která při vývoji webu ještě ani neexistovala,“ upozornil.

Webové stránky města Bohumína jsou ceněné nejen mezi uživateli, ale i mezi odborníky. V celostátním klání o nejlepší webové stránky Zlatý erb se pravidelně umísťují na předních místech. Naposledy bodovaly v celorepublikovém hodnocení webových stránek měst nazvaném "Zelená informacím", kde se vešly do první třicítky z 272 hodnocených měst nad 5000 obyvatel.

Nový web už je v ostrém provozu a bohumínští „ajťáci“ čekají na reakce lidí. „Věříme, že budou z této novinky nadšení. Prosíme všechny uživatele, pokud najdou nějakou nesrovnalost nebo problém, aby nás kontaktovali na webmaster@mubo.cz. Budeme rádi, když nám pomohou vychytat drobné nedokonalosti tak, aby vše fungovalo perfektně a ke spokojenosti návštěvníků stránek,“ dodal Rozsypal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků