Hlavní obsah
Keramická díly loňského ročníku. Foto: Hana Machová

Výtvarná soutěž Namaluj svého anděla začíná psát své sedmé pokračování

Může být anděl s hendikepem? To je téma 7. ročníku výtvarné soutěže Salesiánského střediska Štěpána Trochty pro předškolní děti, žáky základních škol, studenty i dospělé.

Keramická díly loňského ročníku. Foto: Hana Machová
Výtvarná soutěž Namaluj svého anděla začíná psát své sedmé pokračování

Soutěž Namaluj svého anděla vznikla v roce 2012 v Salesiánském středisku v Teplicích, které nabízí program pro děti a mladé lidi, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Do středisek se můžete přijít jen podívat, popovídat si nebo využít pestrou nabídku činností: zájmové kroužky, sportovní aktivity, doučování, víkendové a prázdninové akce. 

Do prvního ročníku soutěže bylo přihlášeno 105 obrázků převážně teplických dětí. V loňském roce bylo přihlášeno 567 výtvarných děl z celé České republiky.

Křesťanská tradice chápe anděla jako duchovní bytost - osobu bez hmotného těla. Jeho hlavní vlastností je, že je ze své podstaty dobrý. V minulosti byli andělé pro výtvarníky inspirací k vytvoření mnoha uměleckých děl - především jako ochránci a nositelé dobrých zpráv. Současný člověk má na mnohé skutečnosti jiný pohled. Soutěž nabízí příležitost ztvárnit svoji představu anděla na dané téma.

Téma sedmého ročníku výtvarné soutěže Namaluj svého anděla:

Anděl s hendikepem

Soutěží se ve třech kategoriích:

I. kategorie:                        děti předškolního věku

II. kategorie:                       žáci 1. stupně ZŠ

III. kategorie:                      žáci 2. stupně ZŠ, studenti a dospělí

Obrázky ve formátu A3, A4 nebo výrobky z textilu, keramiky i jiných materiálů doručte osobně nebo poštou do 15. ledna 2019 na adresu organizátora soutěže: Salesiánské středisko Štěpána Trochty, Rovná 277, 415 01 Teplice.

Obrázek či výrobek musí být z rubu označen: jméno autora, škola, třída, věk a kontakt pro případné předání cen: e-mail, telefon, poštovní adresa.

Nejlepším třem autorům v každé kategorii, budou věnovány ceny, které do soutěže věnovala společnost Simply-T.

Výstava Namaluj svého anděla je plánována na březen 2019 v OC Galerie Teplice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků