Hlavní obsah
Výstava "Za nejstaršími stromy metropole" je prodloužena až do 29. srpna 2014 Foto: Aleš Rudl

Výstava o památných stromech Prahy je k vidění až do konce léta

S velkým zájmem veřejnosti se dosud setkala výstava Za nejstaršími stromy metropole na pražském magistrátu. Sbírat inspiraci na výlety a procházky můžete i během léta. Výstava byla prodloužena až do 29. srpna.

Výstava "Za nejstaršími stromy metropole" je prodloužena až do 29. srpna 2014 Foto: Aleš Rudl
Výstava o památných stromech Prahy je k vidění až do konce léta

Již od poloviny února můžete zhlédnout ve Škodově paláci na Praze 1 výstavu představující pozoruhodné dřeviny města, které byly vyhlášeny za památné stromy.

Desítky fotografií vám ukáží velikány, jež si zaslouží úctu a pozornost. Přímo na výstavě si můžete naplánovat výlety za některými z nich. K tomu může dobře posloužit seznam všech 200 památných stromů Prahy, který je vytištěn na dlouhé roletě.

Milovnici cyklistiky zajisté ocení i doporučené cyklistické trasy po památných stromech města. Připraveno je jich celkem pět a vedou v okrajových částech metropole po klidnějších komunikacích a cestách. Památné stromy jsou dílčími cíli během těchto projížděk.

Trasy je možné si též stáhnout do přístroje GPS a ten už vás pak za stromy jednoduše provede.

Příslušné soubory a stejně tak i mapky či slovní popis cesty naleznete na webových stránkách o památných stromech Prahy – www.prazskestromy.cz.

Pozornost si zaslouží i významné stromy

Na výstavě se též dozvíte, že v metropoli můžete potkat i desítky významných stromů. Ty jsou nově evidovány v celopražské databázi významných stromů Prahy, která je volně přístupná rovněž na výše uvedeném webu. Znáte nějaký pozoruhodný strom, jenž v databázi ještě není? Informaci si nenechte pro sebe.

Výstava je volně přístupná každý všední den v zákaznickém centru Opencard vždy od 8h. V pondělí a ve středu do 20 hodin, v úterý a ve čtvrtek do 18 hodin a v pátek do 15:30 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků