Hlavní obsah
Jedna z kreseb Pavla Kantorka. Foto: Barbora Horešovská

Výstava nazvaná Z krabice připomene dílo Pavla Kantorka

Protože ani úmrtí umělce by nemělo jeho dílo odsunout v zapomnění, připravil spolek InGarden ve spolupráci s rodinou Pavla Kantorka výstavu jeho založených originálů a skic. Ve středu 22. listopadu od 19.00 hodin ve školicím centru InGarden v Praze ji budou uvádět bratr Jan a sestřenice Pavla Kantorka Miriam.

Jedna z kreseb Pavla Kantorka. Foto: Barbora Horešovská
Výstava nazvaná Z krabice připomene dílo Pavla Kantorka

Na pomezí Čech a Moravy stojí malebná chaloupka, kde se narodil děda Jana, Pavla a Aleny Kantorkových. Rodina Kantorků zde shromažďovala všechny kresby svých dětí.

Letos v září měli organizátoři výstavy, která dostala název Z krabice, možnost tento rodinný poklad prozkoumat. Vybrali zatím zhruba 300 skic, náčrtů, studií i originálů Pavlových kreseb z období let 1965 -1968. Postupně se budou snažit vám všechny představit na výstavách, v katalozích…

Jak uvedl Jan Kantorek: „Toto rodinné stříbro se zachránilo, díky pečlivosti naší maminky, která po Pavlovi všechny papírky, náčrty sbírala a schovávala v krabici.”

Spolek InGarden zve na popovídání si se zajímavými lidmi o životě Pavla Kantorka - a také na výstavu jeho díla. Výstava je koncipována jako prodejní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků