Hlavní obsah
Foto: Karel Provázek

Výstava inspirovaná příběhem Oskara z knihy Plechový bubínek

Chlapec, který umí vybubnovat celý svůj život, hlasem umí rozbít sklo, chlapec, který odmítá vyrůst, udržuje si odstup od dospělých, aby mohl svobodně myslet. Žije ve svém vlastním světě, kde neplatí obyčejné lidské zákony, hlavní jsou jeho osobní přání a touhy.

Foto: Karel Provázek
Výstava inspirovaná příběhem Oskara z knihy Plechový bubínek

Mikulovský malíř Karel Provázek, který se tímto příběhem nechal inspirovat, se snaží na svět dívat očima kluka, který chce svobodně myslet. Svá přání, své sny a své touhy nevyjadřuje pomocí paliček a bubínku, ale štětcem. Do svých obrazů vkládá svůj příběh, sdílí ho a předvádí v surové realitě.  

V Městské knihovně v Mikulově vystavuje Provázek již potřetí. Letos si přizval výtvarnici Sylvu Bately, která jemnějšími tóny, pocitovými inspiracemi, abstrakcemi, vyjadřuje svůj pozitivní přístup k životu, citlivý přístup k náladám druhých i svých vlastních.

Je vidět, že oba výtvarníci, ač odlišní jak pohlavím, tak přístupem k výtvarnému sdělení, jsou si podobní. Jdou na s kůží na trh, oslovují všechny generace, zasáhnou vás, vyvolají pocity.

Součástí vernisáže, která se koná 24. února v 18.00 hodin, je již tradičně koncert undergroundbluesfolkrockové kapely Krveja, tentokrát ve složení Roman Krčma a Pavel Jaroň.

Výstava v prostorách Městské knihovny Mikulov potrvá do 26. dubna a bude přístupná v otevírací době knihovny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků