Hlavní obsah

Výstava a koncert podpoří postiženou holčičku

Spojit příjemné s užitečným můžete ve dnech 15. a 16. prosince v divadelní kavárně zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Právě zde bude probíhat prodejní výstava výrobků klientů sociálních zařízení. Výtěžek z prodeje bude využit pro zakoupení dýchacího přístroje pro těžce postiženou holčičku.

Výstava a koncert podpoří postiženou holčičku

Podle pořadatelů budou moci návštěvníci výstavy zakoupit výrobky v cenové relaci zhruba od třiceti do tří set korun.

Autory výrobků jsou klienti Domova pro osoby se zdravotním postižením Javorník, Chvalčov, Domova pro osoby se zdravotním postižením Zašová, Centra pro lidi se zdravotním postižením Valašské Meziříčí a Základní školy speciální a Mateřské školy speciální Nový Jičín. Že by nešly výrobky v době předvánoční na odbyt, nikdo strach nemá.

„Zkušenosti z předchozích výstav vedou k poznatku, že lidem se výrobky líbí a shledávají je vhodné jako drobné dárky. A snad sehrává svou roli i adventní nálada,“ myslí si Hana Opltová, předsedkyně občanského sdružení Člověk člověku.

„Letošní výtěžek z výstavy bude použit jako část nákladů na zakoupení dýchacího přístroje pro těžce postiženou třináctiměsíční holčičku. Na koncertu vystoupí pěvecký sbor ZUŠ z Valašského Meziříčí a sólisté a výtěžek půjde na stejný účel,“ doplnila předsedkyně občanského sdružení, které každým rokem získává prostředky na zakoupení zdravotních pomůcek pro dvě až čtyři děti v celkové hodnotě až 200 tisíc korun.

Pokud by se během obou adventních akcí nepodařilo sehnat dostatečné množství finančních prostředků, zakoupení přístroje to zřejmě neohrozí, pouze zkomplikuje. „Koupě přístroje bude realizována, a to kumulováním prostředků i z jiných zdrojů,“ vysvětlila Opltová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků