Hlavní obsah
V mapě jsou vyznačeny také naučné stezky, a to včetně těch nových podél plzeňských řek. Foto: Radka Žáková

Vyšla nejpodrobnější cyklomapa Plzně a okolí

Když byla před pěti lety vytvořena na základě objednávky města Plzně cykloturistická mapa Plzeň a okolí 1 : 25 000, setkala se s velkým zájmem u cyklistické veřejnosti. Mapa ukázala trasy pro pěší i cyklisty ve městě podrobněji a věrně aktuálnímu stavu.

V mapě jsou vyznačeny také naučné stezky, a to včetně těch nových podél plzeňských řek. Foto: Radka Žáková
Vyšla nejpodrobnější cyklomapa Plzně a okolí

Nyní tým cyklistů z Plzně, který mapoval území města i jeho blízkého okolí, připravil pro sobě podobné milovníky cyklistiky a pohybu na čerstvém vzduchu přepracovanou verzi cykloturistické mapy Plzně a okolí.

"Od prvního vydání přibylo v Plzni hodně nových cyklostezek a změnilo se i vedení některých cyklotras," uvedla autorka konceptu mapy plzeňská cykloprůvodkyně Radka Žáková.

Mapový podklad je originálem plzeňské mapové firmy RAMAP a vychází z dobré znalosti vlastního města a jeho okolí.

"Změny, které za dobu od prvního vydání v terénu nastaly, jsme sbírali průběžně a snažili jsme se také projet na kole co nejvíc míst, abychom ověřili stávající stav v terénu s naším mapovým podkladem," uvedl jeden z autorů mapy Stanislav Rauch.

Mapové dílo v měřítku 1:25 000 zahrnuje kromě turistického značení pro pěší i cyklisty též aktuální síť polních a lesních cest, vyznačených podle kvality jejich průjezdnosti, což bývá pro cyklistu v terénu to nejdůležitější. V mapě jsou také vyznačeny naučné stezky, a to včetně těch nových podél plzeňských řek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků