Hlavní obsah
Výsadkoví veteráni se senátorkou Boženou Sekaninovou ve Valdštejnském paláci. Foto: Michal Mucha

Výsadkoví veteráni v senátu

Klub výsadkových veteránů Prostějov přijal pozvání senátorky Boženy Sekaninové navštívit Senát České republiky. A tak v pátek 8.6. uspořádali veteráni zájezd do Prahy. Prohlídka Valdštejnského paláce a jeho zahrady byla velmi lákavá.

Výsadkoví veteráni se senátorkou Boženou Sekaninovou ve Valdštejnském paláci. Foto: Michal Mucha
Výsadkoví veteráni v senátu

„Jsme rádi, že nám paní senátorka umožnila zhlédnout prostory, kam se jen tak normálně člověk nedostane,“ svěřil se vedoucí zájezdu Ladislav Jugas.

„Zrovna v této době probíhá v zahradě fotografická výstava spojená s atentátem na říšského protektora Reinharda Heydricha,“ řekla Božena Sekaninová. „Propojení vysloužilých výsadkářů a operace Anthropoid bylo i tak trochu symbolické,“ dodala senátorka za Prostějovsko.

„V Praze jsem nebyla více jak 20 let. Památky se nezměnily, ale život, obchody a lidé hodně,“ poznamenala s povzdechem jedna z účastnic zájezdu a dodala: „Jsem ale ráda, že jsem mohla tuto cestu absolvovat. Nevím, jestli budu mít příležitost matičku Prahu ještě vidět.“

Klub výsadkových veteránů se chystá 18.6. ještě jednou do Prahy. V tento den se uskuteční pietní vzpomínka na parašutisty, kteří atentát na Heydricha provedli a kteří právě v onen den v kryptě pravoslavného chrámu svatých Cyrila a Metoděje v Praze v Resslově ulici zahynuli.

Letos si připomeneme již 70. výročí této události. I když jsou prostějovští výsadkoví veteráni již mnoho let mimo službu ozbrojených sil, dál je na jejich chování a vystupování vidět neustálý smysl pro organizovanost, pořádek a dochvilnost. O cti a hrdosti ani nemluvě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků